Murat Yetkin: Kültür ve Turizm Bakanlığı bölünecek; Ersoy’la ilgili rivayetler muhtelif

Murat Yetkin: Kültür ve Turizm Bakanlığı bölünecek; Ersoy’la ilgili rivayetler muhtelif
02 Ağustos 2021, 23:57
Siyaset kulislerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bölüneceği yönündeki söylentilerin arttığını belirten gazeteci-yazar Murat Yetkin, Bakan Ersoy’la ilgili olarak da “Turizm Bakanlığı’nda kalıp kalmayacağı üzerine rivayet muhtelif” dedi.

Ankara’da siyaset kulislerini yakından takip eden gazeteci-yazar Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde birbiri ardına gelen hataları bazı kabine üyelerine fatura etmeye hazırlandığını ileri sürdü.

Kulislerdeki söylentilerin de etkisiyle, bazı kabine üyelerinin koltuklarını en fazla eylül sonu-ekim başına kadar koruyabileceğini söyleyen Yetkin, “Ama Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın birbiri ardında bu kadar sarsıntıyı bir şekilde birilerine fatura etmesi artık kaçınılmaz görünüyor” dedi.

“Değişiklik birkaç bakanla sınırlı kalmayacak”

Kabinede yaşanacak değişikliklerin sadece birkaç bakanla sınırlı kalmayıp, bazı bakan yardımcıları ve yüksek bürokratlara da uzanabileceğini belirten Yetkin, kulislerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin gidici olduğu yönünde güçlü söylentilerin olduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ayrılacak

Birleştirilen bakanlıkların da yeniden ayrılacağını iddia eden Yetkin, “Kültür ve Turizm de ayrılacak. Turizm Bakanı olarak Mehmet Ersoy’un, artık kıyılar, göller, yaylalar dahil orman arazilerinde yapılaşma yetkisini de tek başına kullanabilecek olan Turizm Bakanlığı’nda kalıp kalmayacağı üzerine rivayet muhtelif” dedi.

Yorumlar
Çetin Yavuz
03 Ağustos 2021, Salı 02:34
memet gitmez, o işini iyi bilir. şimdi memet için şow zamanı başlıyor. bir ton arazi var boş.
SERDAR SAĞLAMTUNÇ; FCSI
03 Ağustos 2021, Salı 12:25
20 yıldır sürekli yapılanların özeti aşağıda: Yap boz, boz yap. Ali Veli, Veli Ali. Acaba farklı bir şey olur mu diye bekleyen varsa, eyyy kardeşim, senin adın Saf Necip ise oldun Necip Saf.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha