Muhtaç olduğumuz kudret!

Handan Atamer Engin
Handan Atamer EnginKites Group CMO
30 Ağustos 2020, 09:48

26 Ağustos günü başlayan bağımsızlık mücadelesi dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçmiştir.

30 Ağustos; Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusu ve bir milletin tüm dünyaya Türk milletine asla pranga vurulamayacağını açık ve net gösterdiği tarihtir.

30 Ağustos; Türk topraklarını işgal etmiş herkese ve işbirlikçilerine karşı topyekun savaşa giren bir milletin zafer günüdür.

30 Ağustos; bir milletin hürriyeti ve vatanı için neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiği gündür.

30 Ağustos; bir milletin yok olduğu, bir daha var olamayacağını sananlara karşı Atamın, milleti ile birlikte elde ettiği muhteşem zaferin günüdür.

Şimdi belki tüm dünya zor ama çok zor günlerden geçiyoruz. Ama en çok turizm sektörü olarak yok olma ile yüz yüzeyiz. Direnecek gücümüz kalmadı gibi geliyor.

Ancak unutmamalıyız ki; atalarımızın bize genetik mirası olan, azim ve savaşma gücümüzle yıkılmayacağız, onurla, gururla ve başımız daima dik yeniden var olacağız...

Gene başaracağız, yine yapacağız, umudumuzu yitirmeyeceğiz...

Çünkü asla unutmayacağız ki; muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Ne mutlu Türküm diyene!

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha