Muhittin Böcek: TGA paylarından yerel yönetimlere kaynak aktarılmalı!

Muhittin Böcek: TGA paylarından yerel yönetimlere kaynak aktarılmalı!
25 Kasım 2021, 09:59
11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi Antalya'da başladı. Kongrenin açılışında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de konuşma yaptı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından Denizbank Ana sponsorluğunda organize edilen 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi başladı. Antalya'da Nirvana Cosmopolitan Lara'da düzenlenen kongrenin açılışında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de konuşma yaptı.

Muhittin Böcek: Turizm yatırımlarının doğru planlanabilmesi için ek desteğe ihtiyacımız var

Antalya'nın dünyada hiçbir destinasyonun sahip olmadığı turizm kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Böcek, 700 bin nitelikli yatak kapasitesinin yanında birçok turizm ürünü ile farklı turist profillerine hizmet verebilecek bir destinasyon olduğunu ifade etti.

Böcek şöyle konuştu: " Şehrimizle tüm bu sahip olduğumuz değerlerle her ne kadar gurur duysak da sürdürülebilir turizm anlamında önemli görevlerimiz var. Kentin ve turist tesislerin alt yapı ve doğal kaynakların yeterliliği son derece önemlidir. Turizm yatırımları bu çerçevede planlamalıdır."

Bu konuda Turizm Bakanının desteğini istiyoruz

Turizm bölgelerindeki yatırımların doğru planlanabilmesi için ek desteklere ihtiyaçları olduğuna değinen Böcek, " TGA paylarından yerel yönetimlere kaynaklar aktarılmalıdır. Bu konuda tüm turizmciler adına sevgili hemşerimiz turizm bakanının desteğini istiyoruz." dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin turizm alanında yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren Böcek, projelerin doğaya saygılı ve sürdürülebilir eksende olacağının altını çizdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha