Muğla'da büyük orman yangını...Oteli de etkiledi!

Muğla'da büyük orman yangını...Oteli de etkiledi!
11 Temmuz 2019, 10:31
Muğla Dalaman Karaağaç mevkiinde Kızılçam Koru Ormanlarının bulunduğu alanda dün öğleden çıkan büyük yangın devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla’daki orman yangınına ilişkin açıklama yaptı. Dün öğleden sonra başlayan yangına Muğla Valiliği, İl Jandarma ekipleri ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü koordinesindeki Orman Yangınları ile Mücadele ekiplerinin 13 dakikada ilk müdahaleyi yaptığı ifade edildi

Yangını söndürme çalışmalarının sürdüğünün belirtildiği açıklamada, " Yangın çıkış saati itibari ile sıcaklık 37 C, nem oranı yüzde 18 ve rüzgarın batıdan 40 kilometrenin üzerinde esmesi gibi olumsuz şartlar nedeniyle yangın kısa sürede büyüme eğilimi göstermiştir. Yangına 105 Arazöz, 18 Dozer ve iş makinası sevk edilmiş olup; 520 personelin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürmektedir” denildi.

Butik otel ve 250 hektar alan yangından etkilendi


Açıklamada, havanın kararması nedeniyle yangına havadan müdahale edilemediği belirtilerek, “Kayadibi Mahallesi ve bölgedeki seralar tedbir amaçlı boşaltılırken, havanın kararması nedeni ile sadece karadan müdahale devam ederken, sabahın ilk ışıkları ile beraber yeniden havadan müdahale de devam edecektir. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, ilk tespitlere göre bir butik otel ve 350 hektar alan yangından etkilenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha