Müberra Eresin: Ajansın kanunu ve yönetmeliği arasında tutarsızlık var!

Müberra Eresin: Ajansın kanunu ve yönetmeliği arasında tutarsızlık var!
13 Kasım 2019, 12:03
Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kanunu ile yönetmeliği arasında tutarsızlıklar olduğunu açıklayan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, “Ya bu kanun değiştirilecek ya da bu yönetmelik” dedi.

Bugün Bloomberg TV’de konuşan Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kanunu ile yönetmeliği arasında tutarsızlıklar olduğunu açıkladı.

Turizm Tanıtım Ajansı’nın ilan edilen yönetim kurulu seçimlerine değinen Müberra Eresin, “Turizm Geliştirme Ajansı’nda çok yakın bir zamanda yönetim kurulu seçimleri yapılacak. Bakanlık üyelerin listesini yayınladı. Ama orada netleşmiş bir şey yok. Bu kanunla yönetmelik arasında bizim gördüğümüz bir tutarsızlık var. Bu tutarsızlığın giderilmesini bekliyoruz. Ya kanun değiştirilecek ya da yönetmelik değiştirilecek” dedi.

“Tutarsızlık kaldırılınca önereceğimiz isimleri açıklayacağız”

Konuyu Turizm Bakanlığına ilettiklerini ekleyen Müberra Eresin şöyle devam etti: “Bunu da Turizm Bakanlığı’yla görüştük zaten. Onlar bakacaklar. Bu tutarsızlık ortadan kaldırıldıktan sonra biz de konaklama sektörü olarak önümüze bakacağız. Bu yönetimde ya da icra kurulunda kimleri öneriyorsak, o isimleri önereceğiz. Seçimlerin nasıl yapılacağına dair netleşmiş bir durum yok. Tarihle ilgili. Bakanlıktan bu seçimlerin nasıl ve hangi ortamda yapılacağına dair yeni bilgi bekliyoruz. Onlarda birkaç gün içinde bize bildireceklerdir.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha