Mısırlı turizmcileri heyecanlandıran haber

Mısırlı turizmcileri heyecanlandıran haber
19 Şubat 2021, 08:48
Mısır Sivil Havacılık Otoritesi başkanı Ashraf Nuweir'in açıklaması Mısırlı turizmcileri heyecanlandırdı.

Rusya'dan Mısır'ın turistik beldelerine charter uçuşları 2015 yılında durdurulmuştu.

Mısırlı yetkili 'Mart'ta başlayacak' dedi

Mısır Sivil Havacılık Otoritesi başkanı Ashraf Nuweir, dün Reuters'e verdiği röportajda Rusya'dan Mısır'ın Kızıldeniz'deki Şarm El-Şeyh ve Hurghada tatil beldelerine doğrudan uçuşların Mart ayında yeniden başlayacağını açıkladı. Nuweir, 17 uzmandan oluşan bir Rus heyetinin yakın zamanda Şarm El-Şeyh ve Hurghada havalimanlarına 7 günlük bir inceleme gezisi yaptığını ve heyetin havalimanlarında alınan güvenlik önlemlerini takdir ettiğini de ifade etti.

Haber hem Mısır'da hem de Rusya'da büyük yankı buldu.

Nordwind 28 Mart'ta uçuşları başlatmak için başvurdu

Nuweir, Pegas Touristik'in stratejik ortağı Rus havayolu şirketi Nordwind Airlines'ın 28 Mart 2021 tarihinden itibaren Şarm El Şeyh ve Hurghada her iki tesise de uçuş başlatma talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kesin tarih yok, Putin'in ziyaretinde netleşecek

Ancak Rusya medyasına yansıyan haberlerde uçuşların başlamasıyla ilgili net bir tarihin bilinmediği belirtildi. Uçuşların Mart ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Mısır'a yapması beklenen ziyaretinden sonra netleşeceği ifade edildi.

Rusya, Kasım 2015’te Şarm El-Şeyh kentinden St. Petersburg’a uçan ve 217 Rus vatandaşını taşıyan yolcu uçağının Sina Yarımadası üzerinde düşmesinin ardından Mısır ile direkt uçuşları askıya almıştı. Rusya, uçağın terör saldırısı nedeniyle düştüğünü savunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha