Mısır tatili şu an Türkiye turlarından daha pahalı, çünkü...

Mısır tatili şu an Türkiye turlarından daha pahalı, çünkü...
24 Ağustos 2021, 08:40
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze Mısır turlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, 27 Ağustos’ta Mısır tatil beldeleri için hükümetin izin verdiği uçuş kotasının Rus yerli havayolu şirketlerinin sağlayabileceği uçuş sayılarından çok daha fazla olduğunu söyledi.

Haftada iki uçuş gerçekleştirilebiliyor

“27 Ağustos’tan Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e karşılıklı olarak Moskova’dan haftada 60 uçuşa izin verildi. 30 uçuş Rusya’dan, 30’u ise Mısır’dan. Uluslararası uçuşlara açık havalimanlarına sahip Rusya’nın her bölgesinden Mısır’daki tatil beldelerine her biri birer tane olmak üzere haftada iki uçuş gerçekleştirebiliyor” diyen Lomidze, Rusya’da 45 adet uluslararası havalimanı olduğunu vurgulayarak, tur operatörlerinin her bölgeden kotaya uygun bir şekilde uçak kaldıramayacağını belirtti.

Rusya’daki tüm havayolu şirketlerinin tüm uluslararası havalimanlarından uçmak için yeterli kapasiteye sahip olmadığını vurgulayan Maya Lomidze, Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e düzenlenecek seferlerin ancak Kahire’ye direk uçuşların yapıldığı 22 şehrin uluslararası havalimanlarından mümkün olacağını ifade etti.

Uçak sorunu yüzünden Mısır tatili şu an Türkiye turlarından daha pahalı

ATOR Başkanı, tur operatörleri ve yerli havayolları şirketlerinin ancak Rusya’nın güneyine, Türkiye’ye ve diğer yabancı destinasyonlara yaz uçuş programlarını tamamlayacağı ekim ortasından itibaren Mısır’a uçuş kapasitesini artırabileceğini belirterek, “Mısır tatil beldelerine charter izni çıkmasına rağmen bölgelerdeki birçok tur operatörü uçak bulmakta şu an zorlanıyor. Birçok Rus turist Mısır tatilini daha uygun fiyata getirmek için charter programlarını bekliyor. Uçak sorunu yüzünden Mısır tatili şu an Türkiye turlarından daha pahalı” diye konuştu.

Mısır’ın Rusya Büyükelçisi Ihab Nasr, yakın zamanda düzenlediği basın toplantısında 27 Ağustos’tan itibaren Rusya’nın 46 bölgesinden Hurgada ve Şarm El-Şeyh‘e direkt uçuşların gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Mısır’ın tatil beldelerine direk uçuşların açılmasının ardından Rusların Mısır’a tur talebi 10 kat artarken, ağustos ayında iki kişilik 5 yıldızlı otelde bir haftalık konaklama maliyeti uçuş, konaklama, transfer, sigorta ve yarım pansiyon dahil 79 bin rubleden başlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha