HIKVISION

Mısır otelleri fiyat düşüklüğünden şikayetçi

Mısır otelleri fiyat düşüklüğünden şikayetçi
10 Haziran 2019, 12:14
Türkiye'nin turizmdeki rakipleri de düşük fiyatlardan şikayetçi.

Mısırlı otelciler özellikle Şarm El-Şeyh'te konaklama ve diğer turist hizmetleri için fiyat artırma taleplerini dillendiriyor. Güney Sina Yatırımcılar Birliği dış pazarlarda sunulan ürünün değerini artırmak için Turizm Bakanlığına ve otelcilere çağrıda bulundu. Otellerin uyguladıkları düşük fiyat politikasıyla Mısır'ın "ucuz bir turizm merkezi" imajına sahip olduğunu belirten Birlik, fiyat düşüklüğünün turizm alanında yatırım yapmak isteyenleri vazgeçirdiğini ve yeni otel projelerin yapılmasını önlendiğine dikkat çekti.

Mısır'da yabancı turistler için sunulan ürünlerin fiyatının 5 yıldan daha fazla süredir değişmediğini ifade eden Birliğe göre Mısır devleti "Mısır otellerinin satışı için uygun bir fiyat" oluşturmalı ve otel fiyatlarındaki düşüşü durdurmalı.

Kızıldeniz İl Turizm Yatırımcıları Birliği üyesi olan Mohammed Fall, dolar cinsinden hesaplanan tüm otel gelirlerinin azaldığına, ancak yiyecek ve personel ücretlerinin arttığına dikkat çekti.

Mısır tatil beldelerinde yabancı turistlerin ortalama günlük harcaması yaklaşık 55 dolar.

Yorumlar
Zafer Cengiz
11 Haziran 2019, Salı 12:14
Durum Vahim..! #TürkTURİZMİ Son 20+Yıldır istikrarlı bir düzen kuramayınca.. Rakip ülkelerdeki kurulu düzeni bile olumsuz yönde etkileyen ilginç ve şaşırtıcı gelişmelere neden olarak.. Fiyat/Kalite sarmalının ''turistleri telef edecek ve memnuniyetsizliği yaygınlaştıracak şekilde'' KÖTÜ gelişmesini Tetiklemiş oluyor..! #TurizmdeÇÖZÜM için #UyanTÜRKİYE #TAG*Medya
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha