Mısır’ın 2017 hedefi: 1 milyon Alman turist

Mısır’ın 2017 hedefi: 1 milyon Alman turist
15 Aralık 2016, 15:05
Mısırlı yetkililer ve Alman tur operatörleri 2017 yılı için oldukça ümitli… Hedef 1 milyon Alman turist… İşte Alman tur operatörlerinin Mısır pazarına yönelik 2017 öngörüleri…

Alman turistlerin Mısır’a yönelik talebinde bu yıl % 30 oranında bir azalma yaşandı. 2015 yılında 1 milyon Alman turist Mısır’ı ziyaret etmişti. Mısır Turizm Bürosu’nun yeni başkanı Muhamed Abdel Gabar, Berlin’de yaptığı açıklamada Ekim sonunda 500 bin seviyesindeki Alman turist sayısının sene sonunda 700 bine ulaşmasını beklediklerini açıkladı.

Bunun yanı sıra Abdel Gabar, 2017 yılında ise tekrardan 2015 yılı rakamlarına ulaşmayı hedefledikleri söyledi. Abdel Gabar, hedeflenen bu rakamın arkasında, Sharm el-Sheikh’e yönelik uçuşların yeniden başlaması, kış döneminde uygulanacak Almanya’dan hafta 108 uçuş programının, yeni tanıtım ve pazarlama kampanyalarının, otellerin makul fiyat tarifesinin ve destinasyonlara yönelik yapılan yatırımların olduğunu sözlerine ekledi.

Alman tur operatörleri ETI ve FTI da, Mısır’ın 2017 yılına yönelik bu beklentisini olumlu karşılıyor. Alman tur operatörleri 2017 yılı için Mısır’a yönelik rezervasyonların olumlu yönde seyrettiğini, kendi rezervasyonları için % 25 oranında artış beklentilerinin olduğunu belirten ETI Mısır Sorumlusu Ulrike Runge, 2015 rakamlarını yakalayacaklarından emin olduklarını söyledi. Runge, hedeflenen rakamlara ulaşmalarının sadece ziyaretçi sayısına yönelik olduğunu, gelir ve kazançlara yönelik böyle bir öngörüde bulunmanın zor olduğunu da sözlerine ekledi.

FTI Group’un Mısır Sorumlusu Elia Gad, Mısır’a yönelik rakamların rekor yılı olan 2010 yılındaki 1.3 milyon Alman ziyaretçi sayısının aşılabileceğini, buna inandıklarını söyledi. Gelecek yıl için Mısır’a yönelik talebin iyi yönde seyrettiğini belirten Elia Glad, hedeflenen rakamların yakalanabilmesi için Mısır’daki istikrarın ve barış ortamının devam etmesine bağlı olduğuna dikkat çekti.

Diğer Alman tur operatörleri ise bu yönde açıklama yapmakta ve öngörüde bulunmada daha tedbirli davranıyorlar. Alltours yetkilisi Jochen Sauerland, Mısır’a yönelik olumlu gelişmelerin olduğunu; Schauinsland Reisen’s Mısır Sorumlusu olumlu gelişmelerin olduğunu fakat ihtiyatlı davranılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha