Mısır Cumhurbaşkanı'ndan flaş açıklama: Rusya'dan charter seferleri...

Mısır Cumhurbaşkanı'ndan flaş açıklama: Rusya'dan charter seferleri...
23 Nisan 2021, 17:01
Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi'nin basın servisi Rusya'dan Mısır'ın tatil bölgelerine yönelik charter uçuşlarının başlamasıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Mısır Cumhurbaşkanı ofisi, Rusya'dan Mısır tatil beldelerine uçuşların yeniden başladığını duyurdu. Rus tarafı bu kararı doğruladı. Uçuşların yeniden başlamasının kesin tarihleri henüz açıklanmadı.

Putin'le telefonla konuştu

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi'nin basın servisi, Moskova ve Kahire'nin Mısır tatil beldelerine uçuşları yeniden başlatmayı kabul ettiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Abdül Fettah el-Sisi ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki telefon görüşmesinde, Hurghada ve Şarm El-Şeyh havalimanları da dahil olmak üzere iki ülkenin havalimanları arasındaki hava trafiğinin tam olarak yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın sekreteri, iki cumhurbaşkanı arasındaki anlaşmayı ajansa doğruladı.

Uçuşlar ne zaman başlayacak?

Bu aşamadan sonra uçuşların ne zaman başlayacağı, charter uçakların mı gidip geleceği yoksa sadece tarifeli uçuşlara mı izin verileceği tartışılmaya başlandı. Kremlin'in web sitesindeki mesajda sadece şu ifade yer alıyor: "Yetkili servislerin, Rusya'dan Hurghada ve Şarm El-Şeyh şehirlerine uçuşların yeniden başlaması için pratik parametreleri belirlemesi kararlaştırıldı."

7 tur operatörü ayda 266 binden fazla Rus'u Mısır'a götürebilir

Mısır ile Rusya'nın charter uçuş yasağını kaldırması durumunda, ilk aşamadaki 7 Rus tur operatörü Rusya'nın 20'den fazla şehirden Hurgada ve Şarm El-Şeyh'e charter seferleri düzenleyebilecek.

Charter seferlerinin kalkış noktaları arasında Moskova ve St.Petersburg'un yanı sıra muhtemelen Yekaterinburg, Kazan, Voronezh, Novosibirsk, Ufa, Rostov, Nizhny Novgorod, Samara, Krasnodar ve ülkenin diğer büyük şehirlerinin de olacağı belirtiliyor.

Charter seferlerinin tam olarak başlaması durumunda, Rus tur operatörlerinin Mısır'daki tatil beldelerine ayda 266 binden fazla turist gönderebileceği ifade ediliyor.

Yorumlar
Almanyadan
23 Nisan 2021, Cuma 07:05
Ulkemize geliste malesef labor test isteniyor vatandasin ne kadar ugrasip para harcadigindan haberiz yok bu zor surecte ,son gunde labortest yaptir songundede ucak biletini IKI KATINA UC KATINA AL GEL BAKAYIM GELEBILIYORMUSUN ,BIRAKIN MILLETI BU KADAR SIKMANIN BI ANLAMIDA YOK
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha