Mısır 1 Eylül'den itibaren PCR testi isteyecek

Mısır 1 Eylül'den itibaren PCR testi isteyecek
21 Ağustos 2020, 13:28
?Mısır, yabancı turistlerin ülkeye giriş koşullarını değiştirdi. 1 Eylül'den itibaren, yurt dışından Kızıldeniz'deki tatil beldelerine gelen tüm ziyaretçiler koronavirüs negatif test sonucu sunmaları gerekecek.

Mısırlı yetkililer yabancı vatandaşlar için giriş koşullarını sıkılaştırıyor. 15 Ağustos'tan itibaren, Kahire'ye ve ülkenin diğer havalimanlarına (Şarm El-Şeyh, Hurghada ve Marsa Matruh hariç) gelenler için negatif test zorunluydu. Şimdi 1 Eylül'den itibaren Kızıldeniz'in tatil köylerine doğrudan uçanlar için de böyle bir belge istenecek. Mısır Başbakanı Mostafa Madbuli, tüm yolcular için test yapılmasını zorunlu kılma kararının "bazı ülkelerdeki enfeksiyon sayısındaki artış" nedeniyle verildiğini söyledi.

ATOR'un sitesinde yer alan habere göre, 1 Eylül'den itibaren ülkeye gelen tüm yolcuların, kalkıştan 72 saat önce koronavirüsün bulunmadığına dair PCR testinin sonuçlarını sağlamaları gerektiğini tur operatörü Tez Tour da doğruladı. Yapılan açıklamada şunlar dile getirildi:

Yeni kuralların artık Mısır tatil beldelerine üçüncü ülkelerden transit geçiş yapan (örneğin, İstanbul veya Minsk üzerinden) bağımsız olarak gelen Rusya Federasyonu vatandaşları için geçerli olduğunu unutmayın. Girişte, Rusya'dan kalkıştan en fazla 72 saat önce yapılan koronavirüs testinin sonucunun negatif olması ve yanlarında bulundurmaları gerekecek. Mısırlı yetkililer Kahire, Luksor ve Asvan'a yapılan gezileri yasaklarken Kahire'ye gelen turistlerin kabulü ve hizmetine ilişkin de kısıtlamalar getirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha