Michael Kadoorie odaları bizzat test ediyor

Michael Kadoorie odaları bizzat test ediyor
30 Ağustos 2019, 09:42
Galataport Projesi’nin tanıtım toplantısına katılan Vahap Munyar, Peninsula Otel Grubuyla ilgili ilginç ayrıntıları yazdı.

Galataport projesinin tanıtımına katılan Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar, projede yer alacak Peninsula Hotel’le ilgili bilgiler verdi.

Yatırımcı Irak asıllı Musevi

Munyar, otelin yatırımcısı Kadoorie Ailesi hakkında Doğuş Holding Başkanvekili Hüsnü Akhan’ın şu ayrıntıyı aktardığını yazdı: “Kadoorie ailesi Irak asıllı Musevi ve İngiltere vatandaşı. Türkiye’yi kendilerine çok yakın hissediyorlar.”

Örnek odaları bizzat eşiyle test ediyor

Yatırımcı Michael Kadoorie’nin otelin yerini gördükten sonra projeye yatırımcı olarak katılmaya karar verdiğini aktaran Munyar, proje ortaklarından Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili’nin, Michael Kadoorie’nin detaycılığına ilişkin şu bilgiyi aktardığını yazdı: “Sir Kadoorie, dünyada markasını verip, işletmesini üstlendiği otellerin yapım aşamasında bir örnek odayı test ediyor. Örnek oda, Hong Kong’daki bir depoya orjinal ölçü ve eşyalarıyla kuruluyor. Sir Kadoorie, o odada eşiyle bir gece kalıyor, takıldığı bölümleri ekibe iletiyor.

Galataport’taki Peninsula’nın bir örnek odasını Hong Kong’da Sir Kadoorie’nin deposunda yaptık. Aynı testi bizim otel için de yapıyor.”

Michael Kadoorie ve eşi...

150 milyon Euro yatıracak

300 milyon Euroluk otel porejesine Michael Kadoorie’nin 150 milyon Euro ile ortak olduğunu Munyar’a anlatan Serdar Bilgili “Yabancı otel zincirleri genelde işletmeciliği tercih eder. Peninsula’nın İstanbul’da yatırımcılığı da seçmesi büyük önem taşıyor.

Peninsula’nın yatırıma 150 milyon Euro’luk payla girmesi, turizm açısından İstanbul ve ülkemizin dünyadaki önemini güçlü şekilde işaret ediyor...” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha