Mezopotamya'nın altın üçgeni Jolly gezginlerini bekliyor!

Mezopotamya'nın altın üçgeni Jolly gezginlerini bekliyor!
06 Nisan 2021, 12:32
Güneydoğu Anadolu’nun tarihini ve eşsiz doğal güzelliklerini görmek gezginleri her zaman heyecanlandırmıştır. Gezi tutkunlarının 4 mevsim ilgi gösterdiği rota olan Mezopotamya’nın altın üçgeni, Jolly ayrıcalığıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’den hareketle uçakla gerçekleşiyor.

Sınırsız doğal güzellik, kültür, heyecan ve yöresel tatlarıyla damak çatlatan Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’yı doyasıya gezebilmek için Jolly’nin Mezopotamya’nın Altın Üçgeni Turu’na 3 gece 1.999 TL’den başlayan fiyatlarla katılabilirsiniz. Üstelik rezervasyonunuzu %25 ön ödemeli yapıp, kalanını tura sadece 3 gün kala tamamlayabilirsiniz.

İlk rota Diyarbakır… Yaklaşık 5 yüzyıllık tarihi olan Hasanpaşa Hanı’nda kahvaltı ile güne başlayacak ve Diyarbakır Surları, Diyarbakır Ulu Camii, St. George Kilisesi, Diyarbakır Müzesi’ni ve Ardından “yaş otuz beş, yolun yarısı eder.” şiiri ile tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret edeceksiniz.

Mardin Turu sırasında rotalar; Hasan Keyf, Malabadi Köprüsü, Dara Antik Kenti, Deyrul Zafaran Manastırı’nı gösterirken geçmiş dönemlere doğru yolculuğa çıkarak içinde bulunduğunuz tarihi atmosferin tadını çıkartabilirsiniz. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, Şahtana Evi, Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Ardından rota Dara Antik Kenti, Zerzevan Kalesi olacak.

Turun son rotası Şanlıurfa. Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Harran, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı gezileri siz değerli gezginleri bekliyor olacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha