Metro Türkiye, Türk Mutfağı yolculuğuna yeni bir durak ekliyor

Metro Türkiye, Türk Mutfağı yolculuğuna yeni bir durak ekliyor
17 Ekim 2018, 12:56
İzmir’in ilk gastronomi festivali GastroFest İzmir’in ana sponsorluğunu üstlenen Metro Türkiye, İzmirli şefler ve lezzet severlerle yerel ve coğrafi işaretli ürünlerden oluşan bir menü ile buluşacak.

İzmir gastronomisi ve şeflerine farklı bir bakış açısı getirerek, ürün zenginliği ve çeşitliliğinin yanı sıra kendine özgü lezzetlere sahip İzmir’in, çok kültürlü yapısını yansıtacak İzmir’in ilk gastronomi festivali, İzmir GastroFest bu sene göç temasıyla düzenleniyor. 21 Ekim’de tarihi Alsancak Tren Garı’nda yapılacak festivalin ana sponsoru ise Metro Türkiye. Gastronominin değerli isimleri ve birçok şefin katılımıyla çeşitli söyleşiler ve ikramlar festival boyunca ziyaretçilerle buluşacak. Metro Türkiye standında ise, yerel ürünler ve coğrafi işaretli ürünlerden oluşan birbirinden lezzetli ve farklı tatlar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Türkiye'de HORECA sektörünü destekliyor

HORECA (Hotel, restoran ve cafe) sektörünün bir numaralı iş ortağı olma hedefiyle 28 yıldır faaliyetlerini kesintisiz devam ettiren Metro Türkiye, “Türk Mutfağı” ve şeflerine katkılarını sürdürüyor. Metro, yeme içme sektörünün ekonomiye katkılarının yadsınamayacağı bu dönemde, rekabetçi fiyatlarla tüm Türkiye’de HORECA sektörünü destekliyor.

Festivalin ana sponsoru olmaktan duyulan gururu aktaran Metro Türkiye Pazarlama, Marka Yönetimi ve İletişim Grup Müdürü Aylin Mutlu, “İzmir GastroFest içinde yer almak bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı. HORECA sektörüne verdiğimiz desteklerle hem müşterilerimiz hem de tüketicilerimiz açısından yeme içme sektörünün daha da ileriye taşınması için çalışıyoruz. Yeme içme sektörünün başta turizm olmak üzere ekonomimiz için vazgeçilmez önemi olan bu dönemde, tüm Türkiye’de HORECA sektörünün yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin turizm başkentlerinden olan İzmir’de ilk kez düzenlenen bu etkinliğin sektöre ve ekonomiye katkı sağlayacağına inanıyoruz. Metro Türkiye olarak, aralarında yurtdışına ihraç ettiğimiz ürünlerin de bulunduğu projemizle hem yerel tohumun korunmasına hem yerel üreticinin kalkınmasına destek oluyoruz. Türkiye ekolojik yapısıyla yerel ürünler konusunda büyük bir potansiyele sahip, tüm Avrupa’da toplam 3.300 coğrafi işaretli ürün bulunurken sadece Türkiye’de 3.000 potansiyel ürün bulunması büyük bir zenginlik. Biz de bu potansiyeli yerli ekonomiye kazandırmak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Coğrafi işaretli ürünler sadece meyve ve sebzeyle sınırlı değil, etin de bu proje kapsamında koruma altına alınması için çalışmalar yapıyoruz. Böylece ticari motivasyonu sağlayarak işin sürdürülebilir hale gelmesini, insanların alın terinin karşılığını almalarını ve Türkiye’nin yerel değerlerini gerek ulusal gerekse uluslararası platformda, şeflerimizin de yardımıyla herkesle buluşturmayı amaçlıyoruz. İzmir GastroFest de bu amacımıza giden yolda bizim için yeni bir durak” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha