Mete Vardar: Yaramı deşmeyin, bana kimse bir derdin var mı diye sormadı

Mete Vardar: Yaramı deşmeyin, bana kimse bir derdin var mı diye sormadı
20 Mayıs 2020, 12:44
Yurt dışından turist getiren 4 tur operatörüne destek verildiğini ancak kendilerine bir şeye ihtiyacın var mı diye sorulmadığını dile getiren Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, "Yaramı deşmeyin" dedi.

Basın mensupları ile internet üzerinden söyleşi yapan ve 34 sene sonra ilk defa kapılarını kapattıklarını ve sektör oyuncusu olarak kırgın olduğunu söyleyen Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar şunları vurguladı:

"Her sektörde birkaç tane lider kuruluş vardır. 9 bin küsur seyahat acentasının hepsi ayrı bir değer ancak biz taşıdığımız misafir açısından bakarsak Türkiye’nin en önemli 2 operatöründen biriyiz. Diğer operatörün sahibi Sayın Mehmet Ersoy şu anda Turizm Bakanı. Onu çıkartırsak demek ki en öndeki operatörü biziz. Bana açıkcası kimse bir derdin var mı, bir şeye ihtiyacın var mı diye sormadı. Tabii ki biz kendi ayaklarımız üzerinde duracağız, mücadele edeceğiz. Ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Yurtdışında çok saygın, ülke turizmine katkı sağlayan, benim de yakından tanıdığım 4 tur operatörüne kredi desteği verildi ama kimse bize sormadı bir şeye ihtiyacın var mı diye. Bunu böyle bırakayım, yaramı da deşmeyin."

Yorumlar
Sigorta Alacağım
23 Mayıs 2020, Cumartesi 04:07
Öğrenciyken Jolly Tur’da rehberlik yapıyordum, sigortamı yatırmamışlar, ayrıca bölgeden kazandıkları günübirlik turlardan vergi vermiyorlar, siz önce verginizi verin emekçinin sigortasını yatırın kul hakkı yemeyin, devlet için bir şeyler yapma yalanlarıyla acıtasyon yapmayın, Ets tur elemanlarının sigortasından çalmıyor, vizyon ve ahlak meselesi
Şafak Bıçakçı
22 Mayıs 2020, Cuma 07:54
O yüzden mi tatil sigortası olduğu halde rezervasyonunu iptal etmrk isteyen müşterilerinizin parasını gasp ediyorsunuz, iptali gerceklestirmeyip kupon teklif ediyorsunuz?Hiç etik degil yaptığıniz,binlerce insanı mağdur edip ayakta kalacağınızi mı zannnlediyorsunuz? Tüketici Hakları Mahkemesine başvurup hukuki platformda sizinle görüşeceğiz!
Ahmet Arpaci
22 Mayıs 2020, Cuma 06:21
Siz önce madur ettiğiniz insanların iadelerini yapın, 6000 TL ye sizden aldığım tatilin kredi kartı taksitlerini ödemek zorunda kalıyorum, sizden büyük, sizden kucuk birçok şirket iadeleri yaptı siz paralar kasanızda Show yapıyorsunuz, Ets ye laf söylemeyi biliyorsunuz arkadaşlarımın hepsi iadelerini aldı korkup rezervasyon yapmaya çekindiğim Tatilsitesinden kuzenimin tatil iadesini yaptı ancak laf söylemeyi bilirsiniz. Son söz!! Siz dürüst olmadığınız sürece böyle yakarışlarınizin ardından tarihe gomilursunuz!!!
İrfan Akkaya
21 Mayıs 2020, Perşembe 06:30
Ben sizin şirketimizden yurt dışı turalip nadir olananlardanim mahtap yok geri ödemeler ile ilgili bilgi yok herhalde 2023 yılında ödemeleri yaparsınız.
Necati Çalışkan
21 Mayıs 2020, Perşembe 06:08
Sorumluluk sahibi olanlar süreci maalesef iyi yönetemedi ve bazı önemli önlemleri alamadı. Bu en büyük handikap olarak acentaların kendi sorunlarıyla çaresizce baş başa kalmasına neden oldu.Tüketici ile hiçte hoş olmayan diyaloglar yaşandı yaşanmaya devam ediyor. Bu zamanlarda sorunlara çözüm bulamayanların turizmi götürecekleri yeri tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.Turizm sektörünün değerleri olan böyle acentaları korumak kollamak onlara kalkan olmak gerekirken kaderleriyle başbaşa bırakanları tarih affetmez.keser döner sap döner misali gün gelir aynı çıglıkları onlarda atar.Allah yardımcısı olsun herkesin.
Gürol yurdunal
21 Mayıs 2020, Perşembe 05:14
Mete Bey ben yıllardır Jolly tur ile bir çok yurtdişı seyahati yapmış bir müşterinizim. Bu seyahatlerimizde Jolly tur her zaman verdiği sözleri tutan, müşterilerini asla mağdur etmeyen çok profesyonel bir firma olarak her zaman benim ve ailemin gönlünde hep özel bir yere sahip olmuştur. Bana ve aileme harika anılar yaşatan şirketinizin zor durumda olmasına gerçekten çok üzülüyorum. Keşke sizin için yapabileceğimiz bir şeyler olsa. Şimdilik işlerinizin açılması için dua etmekten başkaca elimizden gelen bir şey yok gibi. Umarım her şey kısa sürede yoluna girer. Saygilar, selamlar...
Eyüp kartal
21 Mayıs 2020, Perşembe 04:40
Ya biz acente on ikibin beşyüz tane gariban esnafından hiç bahseden yok.Bizim yaralarımız değil deşilmek damarımızdan kan akıyor ölmek üzereyiz.Türkiye seyahat ağaları birliği Amerika dünyayı nasıl sömürüyorsa bizleri öyle %5 komisyonlarla sömürüyor.Fakat İlahi adalet onların bütün kazanımlarını geri aldı.Bu ihtarı görmemeye devam edilirse bu İlahi adalet işlemeye devam edecektir.1618 sayılı yasadan kaynaklan Hakkımız olan hakkımızı alamıyoruz.Neden biz ağa değiliz yıllardır bizim üzerimize basarak trilyoner oldunuz şimdi acente esnafını diskalifiye etmek için uğraşıyorsunuz.Feryatlarımıza kulaklarınızı tıkadınız.Ama İlahi adalet buna dur dedi.acente esnafı üyelik aidatını almamakla lütufta bulunuluyor. Bu gidişata dur diyecek bir Allah'ın kulu yok mu?
Fatih kır
21 Mayıs 2020, Perşembe 01:17
Mete bey bizde 22 senemizi bu sektöre verdik vermeye çalışıyoruz bakan beyde bize yardımcı olmuyor allah hepimize yardım etsin hepimizin yarası derin.
Thessaloniki
21 Mayıs 2020, Perşembe 12:15
Yurt içi otellerine bakın, bakan beyefendinin şirketi her istediğini alıyor istemediği çalışmadıkları ile diğer firma(lar) çalışıyor. Hemde bu otelleri tek yetkili alıyor. En yakın firma Jolly olabilir lakin 1. ile 2. arasında çok büyük fark var. Firstclass otel ve müşterilerin %90'ı ets'de. Jolly yurt dışı pazarında ve kültür turlarında yarışa girebilir. Yukarı yazılan yazıya ek olarak, Bakan Jolly bitirmek isterse de 2 yılda bitirir. En kötü küçülmeye gider 2 yılda aldığı zararı 10 yılda telafi eder. Ülkemizde hiç bir sektörde olmadığı gibi turizmde de makas çok açık; adaletli bir zemin yok maalesef. 'Su akarken testi doluyor'
Fırat Demirel
21 Mayıs 2020, Perşembe 10:22
Etsnin sahibi jolly ve tatilcom tatilbudur u bitirirse kendisi tamamen tekel olacak maalesef. Tüketici zaten sorgulamadan marka seçiyor. Geri plana zerre bakmıyor. Ets bookingi gönderip odamax'la da tekel oldu. Cumhurbaşkanı neden görmüyor bunu. Yazıktır günahtır binlerce rakip çslışanına, müşteriye.
TOLGA ÖCAL
21 Mayıs 2020, Perşembe 09:43
Acımayan,kul hakkı bilmeyenler bir gün acınası hale gelirler mutlaka.Rabbim yukarda.Siz bu zor durumda bile çalışanlarınızdan tutun acentalarınıza kadar haksızlık yapmadınız.Bizler reçeteye Tatil yazdırıyor olacağız.Jolly tur bayrağı her zaman yukarıda olucak.Biz varız mete bey.Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bizleri yıkamazlar.
Turabi eryürük
20 Mayıs 2020, Çarşamba 04:46
Aynı şekilde mete bey bizde kendi capımızda 32 senedir mücadele ediyoruz ama şu anki sıkıntı malum bizde elimizden gelen mücadeleye devam allah herkesin yardımcısı olsun
ERTUĞ
20 Mayıs 2020, Çarşamba 01:11
BAKAN ETS TUR SAHİBİ BANA GÖRE KENDİSİNE EN BÜYÜK RAKİP SİZİ GÖRDÜĞÜ İÇİN TURİZM ALANINDA SİZİN ÖNÜNÜZÜ KESİP JOLLY TURU BİTİRMEK İSTİYOR.BU ANLAMAMAK BU KADAR ZOR DEĞİL.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha