Mesut Serim: Yeterli sayıda uçuş sağlanırsa 400 bin turist gelir

Mesut Serim: Yeterli sayıda uçuş sağlanırsa 400 bin turist gelir
29 Nisan 2022, 13:14
Turizmcilerin gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretinde… Yasakların kalkmasıyla beraber Türkiye’ye Suudi turist akınının başlaması bekleniyor.

Turizm sektörü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretinden gelecek olumlu haberlere odaklandı. Beklentiler yüksek…

Gelişmeleri, Ortadoğu pazarının nabzını en iyi tutan isimlerden biri olan Mesut Serim’e sorduk. İki ülke yönetimi arasında başlayan yakınlaşmadan umutlu olduklarını belirten Taksim Otelcilik Grup Satış Müdürü Mesut Serim, Suudi Arabistan’la ilişkilerin düzelmesinin Türk turizmine ivme kazandıracağını söylüyor.

Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretinin turizm sektörü tarafından dikkat ve heyecanla izlendiğini anlatan Mesut Serim, uçuş sayısının artırılması ile 400 bin civarında Suudi Arabistan vatandaşının Türkiye’ye gelebileceğini iddia ediyor.

“Umudumuz yüksek”

Suudi Arabistan’daki acentaların da büyük bir beklenti ve hazırlık içinde olduğunu anlatan Mesut Serim, “Umudumuzu yüksek… 38 milyon civarında nüfusu olan Sudi Arabistan, böylesi bir dönemde Türk turizmi için can suyuna dönüşebilir” dedi.

“Mass turizme de katkısı olur”

Ortadoğu pazarının sadece İstanbul ve Karadeniz bölgesiyle ele alınmasının eksik bir değerlendirme olacağına değinen Mesut Serim, “Geçtiğimiz yıl Bodrum ve Antalya’ya ciddi sayıda Ortadoğulu turist gitti. Suudi Arabistan pazarının açılmasının mass turizme de hatırı sayılır oranda katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

“400 bin kişilik potansiyel var”

2019 yılında 120 bini kişi sayısını geçen Suudi Arabistan pazarının 2021’de durma noktasına geldiğini anlatan Mesut Serim, “Eğer yasaklar tamamen kaldırılır ve yeterli sayıda uçuş konulursa, Suudi Arabistan pazarında 400 bine yaklaşacak bir potansiyelin bulunduğunu tahmin ediyoruz” diye konuştu.

“Alternatif destinasyon bulamadılar”

Suudi acentaların Türkiye’ye alternatif pazar olarak Azerbaycan ve Bosna’yı ikame etmeye çalışmasına rağmen başarılı olamadıklarını savunan Mesut Serim, “O destinasyonlarda bizdeki servisi ve rahatlığı göremedikleri için, hızla yönlerini Türkiye’ye çevireceklerdir” dedi.

Mesut Serim Kimdir?

1970 yılında İzmit’te dünyaya gelen Mesut Serim, 18 yıldır Vakıfbank iştiraki olan Taksim Otelcilik bünyesinde görev yapıyor. Abant Palace, Abant Köşk ve Çeşme Radisson Blu otellerinin satış direktörlüğünü sürdüren Mesut Serim, Ortadoğu pazarında önemli bir ‘network’e sahip…

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha