Merit Otelleri'nden yeni açıklama!

Merit Otelleri'nden yeni açıklama!
27 Ocak 2021, 11:01
Sahip olduğu 7 otelle KKTC'nin en büyük oteller zinciri olan Merit Grubu'ndan yeni bir açıklama yapıldı.

“Merit International Hotels & Resorts” markasıyla KKTC'de 7 otele sahip ve ülkenin en büyük oteller zinciri olan Merit Grubu bu ayın başında süresiz kapatma kararı almıştı.

1 Şubat'ta açacaktı ama...

Merit Grubu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla her ne kadar alınan tedbir kararlarında şu an için bir değişiklik olmasa da müşterilerinden gelen yoğun talepler doğrultusunda KKTC'de işlettiği otelleri 1 Şubat tarihi itibariyle tekrar açacağını açıklamıştı.

KKTC Sağlık Bakanlığı'nın dün Girne ve Lefkoşa ile ilgili aldığı karar üzerine Merit otellerinden yeni açıklama yapıldı. Merit'ten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklama şöyle:

Girne ve Lefkoşa'daki otelleri 3 ve 10 Şubat'a kadar kapattı

"Son dönemde Koronavirüs vakalarında yaşanan artışlar nedeniyle, K.K.T.C. Kamu Otoriteleri kamu sağlığı açısından koruma amaçlı önlemler almaya devam etmektedir.

Salgında gelinen son noktada, K.K.T.C. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi'nin yaptığı yeniden değerlendirme sonucunda K.K.T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ve 26.01.2021 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan kararlar uyarınca

Gime ve Lefkoşa ilçesinde artan yerel bulaş nedeni ile

• Gime ilçesinin 27 Ocak 2021 saat: 00:01 'den 10 Şubat 2021 saat:23:59'a

• Lefkoşa ilçesinin 27 Ocak 2021 saat: 00:01 'den 3 Şubat 2021 saat:23:59'a

kadar zaruri görülenler dışında kalan tüm faaliyet ve işyerlerinin kapatılması/ durdurulmasına karar verilmiştir. Bu kararlar sonucunda Lefkoşa ve Girne ilçelerinde bulunan işletmekte olduğumuz otellerimiz söz konusu tarihler arasında kapalı olacaktır. Gazimağusa'da bulunan işletmekte olduğumuz otelimiz ise misafirlerimize hizmet vermeye devam edecektir. "

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha