Merakla beklenen anketimiz sonuçlandı…

Merakla beklenen anketimiz sonuçlandı…
04 Kasım 2019, 02:18
Binlerce seyahat acentasına “TÜRSAB Yönetiminde Kimleri Görmek İstersiniz?” diye sorduk.

Turizm sektöründe geniş yankı bulan anketimiz sonuçlandı…

Neden ilk 9’u açıklıyoruz!

Sıralamada geride kalanların sektördeki itibarına gölge düşürmemek için, en fazla oy alan, 9 kişiyi açıklıyoruz. (Ankette yer alan kişiler, bize ulaşarak aldıkları oy sayısını öğrenebilirler.)

İşte sonuçlar:

Firuz Bağlıkaya popülaritesini koruyor

Firuz Bağlıkaya anketin açık ara lideri çıktı. Acentaların yüzde 66’sından fazlası, 9 kişilik listelerinde Firuz Bağlıkaya ismine yer verdi.

Mete Vardar, Hülya Aslantaş sürprizi

Ankette TÜRSAB siyasetinde yer almayan, yönetime girmek için de herhangi bir teşebbüsü “duyulmayan” iki kişinin öne çıkması dikkat çekti. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Universal Travel Services'in sahibi, Dünya Skal eski başkanı Hülya Aslantaş, üç başkan adayından daha fazla oy aldı.

Muhalif oylarda geçişkenlik zayıf

Acentaların 9 kişilik seçimlerinde Firuz Bağlıkaya, bir araya gelmesi güç isimlerle dahi yazılırken, Başaran Ulusoy ve iki dönem yönetiminde yer alan Davut Günaydın isminin, az sayıda kesişmesi dikkat çekti. Diğer yandan Hasan Erdem ve Davut Günaydın’ın kesiştiği listelerin sayısı da tahmin edilenden düşük çıktı.

4 adaylı anketimiz bu hafta başlayacak!

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile diğer üç adayın yer alacağı anketimiz ise bu hafta içinde başlayacak.

Geçen seçimi bilmiştik!

Bir önceki TÜRSAB seçiminde, adayların oy oranlarını yüzde 80’in üzerinde başarıyla tahmin edebilmiştik. Emin Çakmak-Hüseyin Kırk ittifakının oy oranını tahmin etmekteki başarımız ise yüzde 98’in üzeriydi…

Yorumlar
Lütfiye Uzun
05 Kasım 2019, Salı 01:06
Kadın turizmcilerden şikayet var, bu sayıda aday arasında neden tek bir kadın aday gösterilmiş diye, kadın turizmciler dışlanıyor diyorlar.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha