Memduh Büyükkılıç: 'Otel yapacağız' diyenlere 21 parsel sattık ama...

Memduh Büyükkılıç: 'Otel yapacağız' diyenlere 21 parsel sattık ama...
15 Ekim 2020, 09:07
Kayseri’nin dünyaya açılan en önemli kapılarından Erciyes’le ilgili kamu kurumlarının yöneticileri ve turizm yatırımcıları Erciyes’te toplandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes'te ilgili yöneticiler, otel işletmecileri ve turizm yatırımcılarıyla bir araya gelerek, Erciyes’teki yeni sezon hazırlıklarını değerlendirdi.

Arsa alanları uyarıyorum, hukuki boyutu da araştırıyoruz

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla Erciyes’in dünya standartlarında bir kayak merkezi haline geldiğini ve bunun tüm dünya tarafından kabul gördüğünü ifade eden Başkan Büyükkılıç, her yönüyle Türkiye’nin en iyi kayak merkezi konumundaki Erciyes’te arsa satın alan yatırımcılara çağrıda bulundu. Büyükkılıç, şöyle konuştu: Daha önce buradan arsa alıp ‘yatırım yapacağım’ diyen dostlarımıza uyarmaya devam ediyor ve yaptırım konusunun hukuki boyutunu araştırdığımızı da paylaşmak istiyorum. Amacımız burada daha fazla yatırımcının olması, daha fazla yatak sayısının olması, şehrimizin adeta çığ gibi büyüyen potansiyeline alt yapı oluşturmak. Yoksa ‘Hele canım bir arsa da ben alayım, yatsın şöyle. Zamanı gelince satarız’ Böyle bir anlayış burada geçerli bir anlayış olamaz, olmamalı. 21 tane parselin satılıp şu anda hak sahiplerinin elinde olup, bir kısmının yapılmıyor olması bizleri ister istemez değerlendirmeye tabi tutuyor. Hukuki boyutlarını göz ardı edemeyiz. O yasal inisiyatifi kullanmak bizim elimizde. Yeni yatırımları da duydunuz biz kendilerine teşekkür ediyoruz”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha