Mehmet Nane: Temmuz sonrası için ümitliyiz

Mehmet Nane: Temmuz sonrası için ümitliyiz
26 Mart 2020, 10:08
Pegasus CEO'su Mehmet Nane koronavirüs salgını sebebiyle 83 uçaktan sadece 7'sini kullandıklarını açıkladı.

Pegasus CEO'su Mehmet Nane, corona virüsü salgını nedeniyle 83 uçaktan sadece 7'sini kullandıklarını açıkladı. Nane, "Bu krizin inşallah haziran ayı gibi yavaşlayacağını ve temmuzdan sonra da en azından iç piyasada normale dönmesini bekliyoruz” dedi.

Salgınının en çok etkilediği alanlardan olan havacılık sektörünü değerlendiren Nane, uçuş iptalleri nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Nane, “Çarkın dönmesini bir noktada sağlamamız lazım. Ek kaynaklar oluşturulması şirketlerin bu süreci atlatması için çok önemli olacak” ifadelerini kullandı.

Önceden uçaklarını on günde bir dezenfekte ettiklerini şimdi bu süreyi yedi günde bire indirdiklerini belirten Nane, " Şirket olarak 31 Mart'a kadar home ofis çalışıyoruz. Gelişmelere göre uzatmak için gerekli kararları alıyoruz. 17 Nisan’a kadar olan yerlerde biz vatandaşlarımızın bilet değişim taleplerini birebir, internet üstünden ya da mobil şirket olarak karşılıyoruz. Mesela siz uçamadınız, burada yasaklar var bütün bu değişiklikleri yapacağız." diye konuştu.

Yorumlar
funda turen
28 Mart 2020, Cumartesi 02:43
13 mart gva- saw gelip17 mart saw-gva ucucak yolcuların 17 mart saw- gva donus ucaklarını 13 mart ta yolcular havada iken saw havalimanına daha ınmeden 17 mart taki donus ucaklarını iptal ettiniz hic bir gerekce gostermeden..18 mart ucusuna alınan yolcular 1 gun fazladan konaklama odedi otele..bununlada bitmedi 17 mart ta saat 17.00 sularında da 18 mart ucusunu da iptal ettiniz..sebep yok!!! gerekce yok!!! biz yolcularımızı 225€ pax bası odeme yaparak thy ile 18 mart ta ıst gva ucurmak zorunda kaldık..donus bacagı ıade ıcın verecegınızı soyledıgınız rakamla thy den yenı den alınan bılet bedeli farkı kişi bası 169€ bu bedeli bizim degil sizin karsılamanız gerekıyordu..17 ve 18 mart ucaklarını iptal edıp ucmadınız ama aynı tarihlerde almanyadan tr ye yeni ucuslar acıp bılet sattınız..getirdıgınız yolcuları geri dondurmek sızın ıcın kazanc kap8sı degıldı cunku..sunexspres ve corendon sorumluluk larını sonuna kadar yerıne getirirken siz bunu yapmadınız. HER ZAMAN YAPTIGINIZ GIBI!!!!
Hd
26 Mart 2020, Perşembe 05:15
Çalışanlar daha mağdur şirket ler kolay kolay batmaz batan gemide alt tabaka olur sonra devlet katkısını alır lar işveren ayakta durmalı ki işçi çalıssın özveri li olmak lazım tabiki deyilmi türkiye gerceği
Ahmet Zengin
26 Mart 2020, Perşembe 11:05
Acentalardan korkma Nane, yükünü çeken yine biziz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha