Mehmet İşler: Antalyalı arkadaşlarımız bayram ediyor

Mehmet İşler: Antalyalı arkadaşlarımız bayram ediyor
23 Haziran 2021, 09:50
Covid-19 tedbirleri kapsamında Rusya'nın uyguladığı uçuş kısıtlamasının kaldırılmasıyla Rus turist kafileleri Türkiye’ye gelmeye başladı. Sektör temsilcileri yaşanan gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler turizm sektöründe yaşanan gelişmeleri hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

6 milyon hedefine ulaşacağız gibi görünüyor

Türkiye'nin Nisan ve mayıs ayında pandemiden dolayı 500 bin kadar turisti kabul edemediğini belirten İşler, " Ancak bunlar rezervasyonlarını iptal etmediler. Son dönemde Türkiye sağlık alanında müthiş bir başarı yakaladı. Günde 1.5 milyon aşı yapılıyor. Aşılamada yaşanan artış ve vaka sayısında yaşanan düşüş ile turizmde normale dönmeye başlıyoruz. Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan 6 milyon turist hedefimiz var buna da ulaşacağız gibi görünüyor." diye konuştu.

Antalyalı arkadaşlarımız bayram ediyor, sezon Aralık ayına kadar uzayacak

Antalya Havalimanı’nda yoğunluğun yüzde 30 arttığını belirten İşler " Antalyalı arkadaşlarımız bayram ediyor. Gelen misafirler memnun olduğu sürece Antalya’da yaşanan yoğunluk diğer bölgelere de kayacaktır. Bu sezon kasım aralık ayına kadar uzayacaktır. Sahada olumlu anlamda baskı görüyoruz. Turistlerin Türkiye’ye gelme gibi bir talepleri var. Operatörlerde turistlerin Türkiye’ye olan talebini karşılamak istiyor. Umarım İngiltere’de yasakları kaldırır. O zaman bizim için tam bayram olur. KDV desteğinin uzatılması ile Sayın Cumhurbaşkanımız turizm sektörünün yanında olduğunu gösterdi. Yerli turist şu an otellere geliyor ve memnunlar. İç pazar hedefimiz pazar payımızı yüzde 15'ten yüzde 25'e çıkarmak. Bayramın güzel geçeceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
Hasan çakıroğlu
25 Haziran 2021, Cuma 01:14
Ya bu işleri anlamıyom bu turizmciler yok bittik yok mahvolduk şimdide böyle yok uçuyoz yok kaçıyoz yok sezon uzayacak yok 6 milyon turist gelecek ya kardeşim ne aylayıp duruyonuz o zaman rusya uçuş yasakları flan hepsi yalan dolan ya onlar mecbur bu ülkeye gelmeye
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha