Mehmet Gem: Menfur saldırılar ülkemizin turizm markasına zarar veriyor

Mehmet Gem: Menfur saldırılar ülkemizin turizm markasına zarar veriyor
06 Temmuz 2024, 16:46
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Mehmet Gem Ortadoğu ve Körfez bölgesinden gelen turistlere karşı yaşanan münferit olaylar hakkında açıklama yaptı.

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Mehmet Gem, son günlerde Türkiye'ye gelen gelen yabancı turistlere karşı birtakım menfur saldırıların olduğunu hatırlattı. Gem açıklamasına şöyle devam etti:

"Kamuoyunun da malumu olduğu üzere ülkemize gelen yabancı turistlere karşı birtakım menfur saldırıların olduğunu görmekteyiz.

Turizm potansiyelimiz içindeki en değerli ürünlerden biri olan geleneksel Türk misafirperverliği ile bağdaşmayan bu saldırıları şiddetle kınarken, ülkemizin turizm markasına zarar getirecek her türlü eylem ve yaklaşımında sonuna kadar karşısında duracağız.

Gerek ülkemizdeki turizm potansiyeli ve gerekse hizmet kalitesi açısından dünya turizm pazarında marka olan ülkemiz, bu tür saldırılar nedeniyle yurtdışındaki imajına olumsuz yansımaktadır.

Barış ve kardeşliğin ana tema olarak kullanıldığı turizm sektörü oluşturulmaya çalışılan kaos ortamından ziyadesiyle etkilenmektedir. Hangi milletten olursa olsun ülkemizi ziyarete gelen turistlerin en iyi şekilde ağırlanarak ülkemizle ilgili güzel anılarla ülkelerine yolcu edilmeleri gerekmektedir.

Dünya turizm pazarındaki sert rekabet ortamında bizlere ilave zorluklar yaşatacak ve bu rekabette rakiplerimizin, ülkemiz hakkında yürütülen karalama kampanyalarına gereksiz gündem sağlamanın bizleri geriye götüreceği çok açıktır.

Bu tarz olayların tekrar yaşanmaması için başta T.C. İçişleri ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlıklarımız olmak üzere tüm kamu kurumlarının gerekli tedbirleri alması ülkemiz menfaatleri açısından oldukça faydalı olacaktır.

Benzer olayların tekrar yaşanmamasını temenni eder, saldırıya maruz kalan misafirlerimize geçmiş olsun diliyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha