Mehmet Aygün: Titanic Mardan Palace yüzde 60 doluluğa ulaştı

Mehmet Aygün: Titanic Mardan Palace yüzde 60 doluluğa ulaştı
27 Haziran 2019, 09:18
İşadamı Mehmet Aygün’ün kurduğu Titanic Otel Grubu, yeni otel yatırımlarıyla büyüyecek.

Almanya’da açtığı 20 restoranla 45 yıldır Türk mutfağını dünyaya tanıtan işadamı Mehmet Aygün, otel yatırımlarıyla da büyümeye devam ediyor. Titanic Otel Grubu’yla Türkiye’de toplam 12, Almanya’da 3 otel işleten grup, yurtiçi ve yurtdışında yeni yatırımlara imza atacak. Antalya turizminin kalbi Belek’e 80 milyon euro yatırımla bir golf oteli açmak için hazırlıklarının devam ettiğini anlatan Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, toplam 600 odalı bu oteli 2020’de açmayı planladıklarını söyledi.

Hamburg'a 50 milyon euroluk otel

Akşam Gazetesi'nden Özgül Öztürk'e konuşan Aygün, şu anda Berlin’de 3 otellerinin olduğunu Hamburg’a 50 milyon euro yatırımla 325 odalı yeni bir otel yatırımı yaptıklarını söyledi. Aygün," Bu yatırımı 2021’de açacağız. Münih ve Dresden’de de fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Yurtdışına franchise yöntemiyle senede 5-10 otel açabiliriz. Bu kapsamda nihai hedefimiz dünyada bilinen bir Türk otel zinciri markası yaratmak.” ifadelerini kullandı.

Mardan'da yüzde 60 doluluğa ulaştık

Antalya’da Mardan Palace Hotel’i, Halkbank’tan 15 yıllığına kiralayarak toplam 20 milyon euroluk yatırımla yeniden hayata geçiren Aygün, “1.4 milyar dolarlık devasa bir yatırımla yapılan böyle bir otelin kapalı olmasına gönlüm razı gelmedi. 1.5 yıldır kapalı olan oteli şehir oteli konseptinden resort otele çevirip geçen ay açtık. Kısa sürede yüzde 60 doluluğa ulaştık. Temmuz, ağustosta yüzde 80-85 doluluğa ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Aygün, Mardan’ı almayı planlıyor musunuz sorusuna ise, “Her şey olabilir” yanıtını verdi.

Yorumlar
Zafer Cengiz
29 Haziran 2019, Cumartesi 03:04
Turizmin KAYMAĞINI YİYEBİLMEK ÜZERE Akıllıca adımlar atabilen Patronlar.. Çarpık gelişen #TürkTURİZMİ'ne destek vererek "Bölgesel ve Ülkesel çapta 'Turizmin Verimliliğini artırarak' mevcut karlılık marjlarını x2*KAT artırabilmek" yerine.. Batı Ülkelerinde yatırım yaparak DIŞ YATIRIMCIYI DA UYANDIRMAK GİBİ BİR EYLEM YAPTIKLARININ Farkında mıyız acaba..? #TAG*Medya
abbas
29 Haziran 2019, Cumartesi 02:48
yaptığımız yorumları bile yayınlamiyorsunuz nasıl bir haber cilik ilkeniz var
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha