Mehmet Aygün: Titanic Mardan Palace'i satın alma fikrine uzak değiliz

Mehmet Aygün: Titanic Mardan Palace'i satın alma fikrine uzak değiliz
06 Temmuz 2019, 10:58
1.5 yıl kapalı kaldıktan sonra Titanic Grup tarafından Halkbank'tan kiralanarak mayıs ortasında kapılarını açan Mardan Palace, ilk müşterilerini ağırlamaya başladı. Titanic Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün açıklamalarda bulundu.

Titanic Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün 1.5 yıldır kapalı kalan oteli şehir oteli konseptinden resort konseptine çevirdiklerini söyledi. Sabah'tan Betül Alakent'e konuşan Aygün, oteli satın alma fikrine de karşı olmadıklarını belirtti. Oteli mayısta açtıklarını ve kısa sürede yüzde 60 doluluğa ulaştıklarını anlatan Aygün, Avrupalı ve Ortadoğulu turistten yoğun ilgi gördüklerini ve temmuz-ağustosta yüzde 80 doluluğa ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. "Gelen rezervasyon talepleri bu hedefi yakalayacağımızı gösteriyor" diyen Aygün, bu yıl Türk turizm sektörünün altın çağını yaşadığını sözlerine ekledi.

Franchise yöntemiyle senede 5-10 otel açabiliriz

Türk mutfağı bayrağını Avrupa'da 45 yıldır dalgalandırdıklarını anlatan Aygün, yeni yatırımlarıyla ilgili de şu bilgileri verdi: "Berlin'de 3 otelimiz var. Hamburg'a 50 milyon euro yatırımla 325 odalı yeni bir otel yatırımı yapıyoruz. Bu oteli 2021'de açacağız. Münih ve Dresden'de de yeni yatırım için fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Yurtdışına franchise yöntemiyle senede 5-10 otel açabiliriz. Biz dünyada bilinen bir Türk otel zinciri markası yaratmayı hedefliyoruz."

Yorumlar
abbas
16 Temmuz 2019, Salı 07:12
yürekli olunda yaptığımız yorumları yayınlayın
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha