Mehmet Ali Tuna’dan Trabzon turizmine değer katacak öneri…

Mehmet Ali Tuna’dan Trabzon turizmine değer katacak öneri…
25 Aralık 2023, 13:23
TURSAB Doğu Karadeniz Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna, Trabzon’un eski otobüs terminalinin fuar ve kongre merkezine dönüştürülmesi çağrısında bulundu.

TURSAB Doğu Karadeniz Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tuna, yeni otobüs terminalinin hizmete girmesiyle atıl kalan eski Trabzon otobüs terminalinin, fuar ve kongre merkezine dönüştürülmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Kentteki turizmin tek eksende gelişmesinin yarattığı risklere dikkat çeken Mehmet Ali Tuna, yaşanabilecek krizler karşısında kent turizminin ayakta kalabilmesi için ürün çeşitliliğinin artırılması gerektiğini söyledi. Fuar ve kongre turizminin bu açıdan stratejik bir ürün olduğuna değinen Mehmet Ali Tuna, eski Trabzon terminalinin fuar ve kongre merkezine dönüştürülmesi gerektiğini savundu.

Mehmet Ali Tuna konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Eski terminal alanını iyi planlayarak Trabzon için bir değere dönüştürmeliyiz. Turizm alanında her geçen gün kendini geliştiren şehrimiz ve bölgemizin bir fuar ve kongre merkezine ihtiyacı olduğu aşikârdır. Kentimizin turizm kimliği böyle bir yatırımla daha da değer kazanacaktır. Şehrimizin yöneticileri ile turizmciler ile bir masaya oturarak şehrin gelecek vizyonuna dair elzem bir konuya çözüm üretelim.

Büyükşehir Belediyemizi, Ticaret ve Sanayi Odamızı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansını ve şehrimiz için değer üretmiş ve üreten tüm kurumlarımızın liderlerini bu konuda vizyon ve güç birliğine davet ediyorum.

Eski terminal alanında veya başka bir alanda, bir fuar ve kongre merkezi inşa etmek üzere hep birlikte harekete geçelim. Şehrimizin turizm güçlensin, bölgesel turizmimizin eli güçlensin. Turizmde yükselen yıldız olan Trabzon, böyle bir yatırımla inanın ki bu sektörde adından daha çok söz ettirecektir..."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha