Meeting Point'ten Fas'a yönelik önemli otel yatırımları

Meeting Point'ten Fas'a yönelik önemli otel yatırımları
18 Aralık 2016, 12:36
Meeting Point Grubu ve Faslı Atlas Hotels ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Atlas Hotels'in Fas'ta bulunan üç oteli LABRANDA Hotels& Resorts çatısı altında hizmet verecek.

Meeting Point Grubu, dünya çapında yaptığı otel yatırımları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Fas'ın en büyük ikinci turizm operatörü Atlas Hotels ile ortak bir girişime imza atarak, gruba ait 3 oteli LABRANDA Hotels& Resorts bünyesine kazandırdı. Meeting Point Grubu, otel zincir markası LABRANDA Hotels& Resorts ile Fas'taki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Şirket, LABRANDA LesDunesD’or, LABRANDA Targa Club ve LABRANDA LesIdrissides Premium Urban Club isimleri ile hizmet verecek olan yeni otellerine ek olarak, Fas'ın en iyi tatil destinasyonlarından olan Chbika'da 2020'ye kadar 3 otel daha açmayı planlıyor.

Meeting Point International CEO'su Roula Jouny, Atlas Hotels ile yapılan anlaşmayla ilgili olarak "Pazardaki lider pozisyonumuzu korumak için insana, altyapıya ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Atlas Hotels ile yaptığımız ortaklık bu bölgedeki büyüme stratejimize önemli katkılar sağlayacak. Aynı zamanda, Marakeş büyüme potansiyeline sahip olan ve özellikle havacılık açısından gelecek sezon için büyük gelişme gösteren destinasyonlardan biri. Uzmanlığımız ve katma değerimiz ile Marakeş'in potansiyelini gerçekleştirmesine imkan verecek olmamızdan memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Partnerlik anlaşması ile ilgili olarak Atlas Hotels'ten yapılan açıklamada ise Almanya'nın en başarılı operatörü ile 26 oteli ve 3000 iş ortağıyla Fas'ın en büyük ikinci otel operatörü olan Atlas Hotels'in yaptığı ortaklığın, Fas turizmi ve iki şirketin hedefleri için son derece faydalı olacağına inandıkları belirtildi.

Meeting Point Grubu aynı zamanda her senenin sonunda gerçekleştirdiği yıllık konferansını da (MAC) Fas'ta düzenleme imkanı buldu. Marakeş'te bulunan Le Savoy Grand Hotel'de yapılan konferansa, Meeting Point International CEO'su Roula Jouny de dahil olmak üzere şirketin 20 ülkedeki üst düzey yönetimi katıldı. Konferansta 2016 yılının değerlendirmesi yapıldı; gelecek yıllar için vizyon, strateji ve hedefler belirlendi.

Konferansta konuşan Roula Jouny, 2016'nın zor bir yıl olmasına rağmen seneyi global anlamda başarı ile kapattıklarını söyledi: "Dünya genelinde turizmi kötü yönde etkileyen siyasi, ekonomik ve sosyo kültürel gelişmeler 2016'yı bizim için zor bir yıla dönüştürdü. Ancak global çapta tüm ekiplerimizin özverili çalışması ve iş ortaklarımızın değerli katkıları ile seneyi karlı bir şekilde kapatmayı başardık. 2017 ve gelecek yıllar için de önümüze umutla bakıyor, hedeflerimizi başaracağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda gerekli alt yapı ve teknoloji yatırımlarına devam ederek sektörün lider firması olmayı sürdüreceğiz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha