Meclis Genel Kurulu'nda 'Faturayı turizmciler ödüyor' dedi!

Meclis Genel Kurulu'nda 'Faturayı turizmciler ödüyor' dedi!
09 Temmuz 2020, 11:19
Kültür ve Turizm Bakanı ile TÜRSAB Başkanı arasında bir çatışma yaşandığını ileri süren ve Meclis Genel Kuruluna taşıyan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Turizm Bakanıyla, TÜRSAB Başkanı arasındaki kavganın faturasını turizmciler ödüyor” dedi.

Turizm sektörünün Türkiye’nin bacasız sanayisi olduğunu belirten CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya “Bu iki eski dost arasındaki çatışma sektöre büyük zarar vermekte. İkisinin de o koltuklara kendi şahsi sorunlarını taşıması çok yanlış!” ifadelerini kullandı.

Turizm Bakanıyla, TÜRSAB Başkanının “O işgal ettikleri koltuklar, temsil ettikleri ve sorumlu oldukları kurum, kuruluş ve kişilere karşı yapmak zorunda oldukları işler için onlara emaneten verilmiştir” diyen Yılmazkaya, “bu iki dostun biran önce barışması yaşanan sorunun çözülmesi adına ve turizm sektörünün rahatlaması için önemli bir adım olacağını ifade etti.

1 milyon işsiz açığa çıkacak

Yurt Gazetesi'nin haberine göre, turizm sektöründe yaşanan iflasların 1 milyon dolayında işsizi açığa çıkaracağını vurgulayan Yılmazkaya, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Turizm sektörünün durumu kötü. Bacasız sanayi, turizm sektörü COVID-19 salgını nedeniyle bitme noktasında. Avrupa Birliği, seyahat yasağı olan ülkeler arasında ülkemizi de ilan edince sektör iyice iflas durumuna geldi. Ayrıca bu süreç böyle devam ederse 1 milyon işsiz açığa çıkacak, işsizlik artacak.” İfadelerini kullandı.

Turizm Camiasının En Çok Konuştuğu Konu “Sayın Bakan ile TÜRSAB Başkanının aralarındaki husumeti bir kenara bırakarak batmakta olan turizm sektörünün sorunlarına odaklanması birinci öncelikleri olmalıdır” diyen Yılmazkaya; “Bunlar yetmezmiş gibi Turizm Bakanı ile TÜRSAB Başkanı arasındaki zıtlaşma ve çatışma, zaten zorda olan turizmcileri olumsuz bir şekilde etkilemektedir. İki eski dostun şimdilerde aralarının açılarak bir birlerine düşman tavırları, 2 seçim öncesinde tartışmalar sonrası oluşan kırgınlık bugünkü kavganın sebebi olduğu, turizm camiasının en çok konuşutuğu konulardan birisi. O işgal ettikleri koltuklar, temsil ettikleri ve sorumlu oldukları kurum, kuruluş ve kişilere karşı yapmak zorunda oldukları işler için onlara emaneten verilmiştir. İkisinin de o koltuklara kendi şahsi sorunlarını taşıması çok yanlış!

"Turizm Bakanı bekletiyor"

Turizm acentelerinin belge devirleriyle ilgili hazırlanan taslak ve denetlemeden tutun da personel özlüğü haklarıyla ilgili çalışmalara kadar her şey Turizm Bakanı tarafından bekletilip onay ve imza edilmediği turizm acenteleri tarafından dillendirilmektedir. Sayın Bakan ile TÜRSAB Başkanının aralarındaki husumeti bir kenara bırakarak batmakta olan turizm sektörünün sorunlarına odaklanması birinci öncelikleri olmalıdır, yoksa turizm sektörü can çekişiyor.”

Yorumlar
Haydar dursun
11 Temmuz 2020, Cumartesi 10:31
ya kimse okuma yazma bilmiyor yada bu sitelere benden başka kimse gelmiyor veya hepsi suçlu bu deliyi başıma bela etmiyeyim diyor. şimdi vekil çıkmıl kimin vekili ise faturayı Turizimciler ödüyor demiş. Bi s...r git derler adama faturayı bu millet ödüyor senin bahsettiğin acentalar zaten yükünü tutmuş virüsten önce esnaftan yolcudan parayı toplamış sen bir sor bakalım otelde çalışan garson katçı ne yiyip ne içiyor restaurantta çalışan garson komi ne yiyor taşımacı şoför ne yapıyor Sanki bütün Turizmciler acenta rehberlerden oluşuyor. angutun biri çıkmış siyaset yapacak sözde. kusura bakmayın ama samimi söylüyorum çok doluyum özellikle gerçek turizm emekçilerini görünce bizi bu hale getirenlere lanet okuyorum. bu vekilin keyfi gıcır acentacının birikimi var zırlayan rehber dünyalığını yapmış ya mola yerlerinde bahşiş için otobüs yıkayan tek kollu aliyi hiç düşündünüzmü vicdanınızla baş başa bırakıyorum. umarım yayınlanır bakın Tursabın başkanına ilişmedim :-)
haydar Dursun
11 Temmuz 2020, Cumartesi 10:23
Bu kadar zamandır yazıyorumyorumlarımın büyük bir kısmı site yöneticileri tarafından sansüre uğrandı birilerine yaranmak için yayınlanmadı aslında bir çok kez yayınlanmayacağını bile bile bile yazdım çoğu zaten bir çok platformda yazdığım yazıların kopyalarıydı ama bu site bir çok yorumumu doğradı özellikle Firuz bağlıkayanın adının geçtiği yorumlar. sıkıntı yok bakın adam milletvekili zerre kadar Türk turizminden haberi yok aslında gerçek anlamda Son 20 yıldır aslında Türkiyede Turizmde yok nitelikli dolandırıcılık var. Acentasından Rehberine herkes bu dişilnin çarkına takılmış bir çoğu bilerek ve isteyerek özellikle rehberler bu dişlinin içinde acentalardan büyük bir kısmı başka şansları olmadığı için diğer dalları saymıyorum bile özellikle incoming yapan acentalar centerlerin tetiçiliğini yapmaktadır bu kadar zamandır çeşitli platformlarda yazdım ya bir kere bir allahın kulu çıkıp yok sen sallıyorsun iftira atıyorsun sen kimsin diye cevap yazmadı part1.
Ahmet Dal
10 Temmuz 2020, Cuma 04:20
Sayin Milletvekilimizin duyarliligina ve adimiza bizlerin cikarlarini gozetmesi sevindiricidir,tesekkur ederiz Atoll Turizm olarak
Vefa Pisi
10 Temmuz 2020, Cuma 02:30
dillendirilmemesi mi gerekiyor, bu konunun CHP yada AKP ile ne alakası var ? he iki kişi arasında ki husumet ten bahsediliyor, sadece ETS nin sahibi Turizm bakanından mı bahsediliyor, açıklamayı komple okuduğunuzdan eminmisiniz ?
Ali metin metiner
10 Temmuz 2020, Cuma 07:18
Nedense bu mesele hep Chp li vekiller tarafından dillendiriliyor. Ne yani devletin bakanı gidip altındaki bir kurumun başkanından özür mü dileyecek, Tursab bşknı sütten çıkmış akkaşık mı.? Onun güdümünde bakan ve ailesi hakkında yazı yazan huysuz ve uykusuz bana göre onursuz ve satılmışlar niye dile getirilmiyor.? Bu insanlar halen daha Tursab başkanının yanında değil mi,? Tursab başkanı önce kendi vicdanı muhasebesini yapsın ve etrafındaki pislikleri temizlesin.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha