HIKVISION

MC Touristic Services hızlı başladı

MC Touristic Services hızlı başladı
29 Nisan 2019, 11:16
Turizm sektörünün yeni markası MC Touristic Services, çalışmalarına başladı. Turizm sektöründe önemli tecrübeye sahip bir grup yatırımcı tarafından kurulan MC Touristic Services, 2020 yılı hedefini 50.000 pax olarak açıkladı.

Deneyimli bir grup turizmcinin girişimi olarak hayata geçen MC Touristic Services, Antalya’daki merkez ofisinde faaliyete başladı.

Uğur Ekener yönetecek

MC Touristic Services’in genel müdürlüğünü ise, aynı zamanda ortakları arasında yer alan deneyimli turizmci Uğur Ekener üstlendi.

Ekener: Hedefimize ulaşmakta zorlanmayacağız

MC Touristic Services’in; otel, seyahat acentası ve online tur operatörlüğü alanlarındatecrübeli yatırımcılar tarafından kurulduğuna belirten Uğur Ekener, şirket yapılanmasının da seyahat endüstrisindeki teknolojik gelişmelere cevap verecek şekilde planlandığını söyledi.

Avrupa kökenli online yatak bankaları ve tur operatörleri ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda, 2020 yılı için 50.000 pax ve üzeri bir hedef belirlediklerini açıklayan Uğur Ekener, “Bu hedefe uygun tecrübeli, dinamik ve profesyonel bir ekip oluşturduk. Nisan ayı itibarı ile MC Touristic Services bünyesine katılan takım arkadaşlarımızın heyecanı ve motivasyonu, belirlediğimiz hedefe ulaşmakta zorlanmayacağımızın sinyallerini veriyor” dedi.

“Entegre hizmet sunacağız”

Avrupa pazarındaki online tur operatörlerinin yanı sıra BDT ve Uzakdoğu pazarında faaliyet gösteren online tur operatörleriyle de görüştüklerini açıklayan Uğur Ekener, “MC Touristic Services sadece otel-yatak değil, aynı zamanda tur, transfer ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan online concierge hizmetini de sistemine entegre edecek” diye konuştu.

Gerçekleştirdikleri teknoloji yatırımıyla fark yaratacaklarını ileri süren Uğur Ekener, önümüzdeki günlerde pazara pek çok yeniliği sunmaya hazırlandıklarını sözlerine ekledi.

Side ve İstanbul’da ofis açacak

Antalya’daki üç katlı merkez ofisinde çalışmalarına başlayan MC Touristic Services, haziran ayında gerçekleştirilecek marka lansmanı ile kadrosunu ve sunduğu hizmetleri sektöre duyuracak. 2020 yılında Manavgat-Side şubesini faaliyete geçirmek için hazırlıklara başlayan şirket, İstanbul’da da bir satın alma bürosunu hizmete açacak.


Uğur Ekener Kimdir?

1970 yılında Antakya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antakya’da, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik YO’da (BTIOYO) tamamladı. Öğrencilik yıllarında yaz sezonlarında otellerde çalıştı. Acenteciliğe 1990 yılında Intour bünyesinde başladı. Ardından 1994 itibariyle Vasco Turizm'de çalışmaya başladı. En alt kademeden başladığı şirkette, operasyon müdürlüğü, kontrat müdürlüğü, Alanya bölge müdürlüğü ve product direktörlüğü olmak üzere çeşitli kademelerde 14 yıl çalıştı.

Vasco Turizm'in 2008 yılında iflas etmesi üzerine Meeting Point Turkey'de kontrat müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında kontrat departmanı müdürlüğü, product departmanı müdürlüğü, business development departmanı direktörlüğü gibi görevleri üstlendiği şirkette 8 yıl çalıştı. Bir yıl kadar Summer Tour'da genel müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra, Almanya pazarına giriş yapan Anex Tour'un Avrupa pazarı Türkiye yapılanmasını product direktörü olarak iki yıl süre ile yönetti. Uğur Ekener, MC Touristic Services oluşumuna katılmadan önce Odeon Tours'un Ege Bölgesi Product Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yorumlar
Nilgün Ulaş Çakmak gözlü oğlu
03 Mayıs 2019, Cuma 08:34
Hayırlı uğurlu bol kazançlı olsun
Ayşe Cengiz
29 Nisan 2019, Pazartesi 01:06
Hayırlı olsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha