Mayıs tatillerinde Türkiye zam lideri!

Mayıs tatillerinde Türkiye zam lideri!
20 Mart 2023, 09:14
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), yaklaşan uzun mayıs tatillerinde tur fiyatlarının en fazla yükseldiği ülkeleri açıkladı.

ATOR Mayıs tatil fiyatlarının geçen yılla kıyaslamasını yaptı.

Türkiye yüzde 30 zamla lider

Birlikten yapılan açıklamada, geçen yıla kıyasla, mayıs tatilleri döneminde Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) özellikle kaliteli otellerde konaklamalı paket turların aynı seviyede kaldığı belirtilirken, Türkiye turlarının ise yüzde 30 ile zam lideri olduğu vurgulandı.

Mısır tatillerinde maliyetlerin ortalama yüzde 15 arttığına dikkat çekilirken, Rusya içerisindeki mayıs tatillerinin ise yüzde 12 ila 15 oranlarında arttığı kaydedildi.

Rusya içinde Moskova’dan uçuşla dört ve beş yıldızlı otellerde konaklamalı 10 günlük bir turun ortalama maliyeti iki kişi için 100 bin ruble olurken, Türkiye’de ise benzer bir tatilin maliyetinin ortalama 145 bin rubleye ulaştığı bildirildi.

Mısır için ortalama paket tur maliyeti 220 bin rubleye ulaşırken, BAE tatillerinin ise ortalama 225 bin rubleye mal olacağı belirlendi.

Mayıs tatillerinde en pahalı turların ise 315 bin rubleyle Tayland’a ait olduğu gözlemlendi.

ATOR, mayıs tatili için otellerde yer sıkıntısı olmadığını da kaydederken, VIP segmentindeki bazı lüks odalar dışında hem Rusya’da hem de yurt dışında neredeyse tüm seçeneklerin mevcut olduğunu ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha