Mayıs'ta otellerimiz yüzde 100 doluluğa ulaştı

Mayıs'ta otellerimiz yüzde 100 doluluğa ulaştı
28 Nisan 2022, 11:13
Turistlerin gözdesi kentte oteller doluluk sevinci yaşıyor.

Yıl içinde yaklaşık 3 milyon turisti ağırlayan Mardin, Ramazan Bayramı´nda da turistlerin gözde şehirlerinden biri olacak. Kentte aktif olarak yaklaşık 12 bin yatak kapasiteli 54 otel hizmet veriyor.

Güngör: Çok ciddi talepler geldi, Mayıs'ta yüzde 100 doluluğumuz sağlandı

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör, bayram tatilini Mardin'de geçirmek isteyenlerin aylar öncesinden rezervasyon taleplerini aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Şunu diyebilirim ki mayıs ayında yüzde 100 doluluğumuz şu anda sağlandı. Çok ciddi talepler geldi. Avrupa'dan da bayağı talepler gelmeye başladı. Hem online satışlarda hem de gruplar şeklinde gelen birçok misafirlerimiz var. Normalleşmenin de bayağı bir etkisi oldu. Bayram nedeniyle de çok ciddi bir talep oldu. Mardin'in tercih edilmesi için çok ciddi sebepler var. Her kesime hitap eden bir coğrafyadayız. Her kesimine hitap edebilecek tarihi yapılar mevcut. İnsanlar buraya geldiğinde o atmosferin içinde kendilerini büyülenmiş gibi hissediyorlar doğal olarak. Türkiye'de 5 dili duyabileceğiniz başka bir il olduğunu düşünmüyorum."

Yorumlar
Abdurrahman NALİOĞLU
29 Nisan 2022, Cuma 01:27
Mardin DİYARBAKIR'ın TIRNAĞI Olmuyor,TURİZM bakımında olsun, Tarihi gezilecek alanlar konusunda olsun. Özelikle Medya DİYARBAKIR ilini hep kötüledi, Oysa DİYARBAKIR Surları DÜNYADA Bir numaradır.yemekleri olsun, Güzelim CİĞERİ Falan olsun, bence gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha