Maxx Royal’daki 'Beyaz Kum' tartışmasına Bakanlık Özel Kalemi de katıldı!

Maxx Royal’daki 'Beyaz Kum' tartışmasına Bakanlık Özel Kalemi de katıldı!
25 Eylül 2020, 16:18
Maxx Royal’daki ‘beyaz kum’ tartışmalarına bakanlık özel kalemi de müdahil oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Batuhan Mumcu soru önergesi veren CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer ve 27. Dönem Milletvekili Rafet Zeybek’e Twitter’dan otelin sahil fotoğraflarını da ekleyerek “Bu resimleri sizlere iletmemi istediler. Elçiye zeval olmaz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Antalya’da bulunan Maxx Royal Kemer Resort Oteli’i sahilindeki Salda Gölü’nden alındığı iddia edilen beyaz kumlar, otelin yaptığı açıklama, mermer tozu tartışması ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na konuyla ilgili verilen soru önergesi ve önergeye bakanlığın verdiği cevap ile kamuoyunun gündeminde konuşulmaya devam ediyorken bir çıkış da Bakanlık özel kalemi Batuhan Mumcu’dan geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Batuhan Mumcu, Maxx Royal otelin sahilindeki beyaz kum iddialarını meclise taşıyan TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’e twitter hesabından cevap verdi. Aydın Özer konuya ilişkin beyanlarının yer aldığı ve bugünkü gazetelere yansıyan haberleri Twitter hesabından RT yaparak paylaşırken Mumcu, 27. Dönem Milletvekili Rafet Zeybek’i de mention yaparak gerçekleştirdiği paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı: “Sayın Vekilim @aydinozer07 konaklayan arkadaşlarınız varmış keşke siz de onlar gibi misafir olup yerinde tespit etseymişsiniz. Öneriniz; her müşteri için yeni kum sermek ise zormuş. An itibari ile bu resimleri sizlere iletmemi istediler. Elçiye zeval olmaz. Hayırlı cumalar..”

'Beyaz Kum' tartışmasında Özel Kalem Mumcu'nun bu açıklaması devlet memuru pozisyonunda bir kişinin bakanın kendi özel işini ilgilendiren bir konuda neden müdahil olduğu sorusunu akıllara getirirken, resimleri kimin iletmek istediği sorusu da ayrıca merak uyandırdı.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha