Matbah Restaurant’a ‘Mevlevi Mutfağı Etkinliği’ ödülü!

Matbah Restaurant’a ‘Mevlevi Mutfağı Etkinliği’ ödülü!
27 Kasım 2021, 17:24
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl ilk kez dağıtılan “Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülleri” sahiplerini buldu. Matbah Restaurant, “Mevlevi Mutfağı Etkinliği” ile ödüle layık görüldü.

Beyoğlu Atlas Sineması’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, İstanbul’un tarihi yarımadası Sultanahmet’te faaliyet gösteren Ottoman Hotel Imperial bünyesinde yer alan, Osmanlı Saray Mutfağı ile ünlü Matbah Restaurant, “Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülleri”nin sahibi oldu. “Mevlevi Mutfağı Etkinliği” ile ödüle layık görülen Matbah Restaurant’ın ödülünü genel müdürü Serdar Balta, Şefi Kadir Yılmaz ve restuarant müdürü Muharrem Güldemir ile birlikte aldı.

Türk mutfak kültürü ve yemekleri araştırmacısı, yazar, eğitmen Dr. Nevin Halıcı hem sahada hem de bilimsel yöntemlerle çalışarak bir anlamda Türkiye mutfak haritasını çıkaran, aynı zamanda 1980’lerden bu yana mutfağımızın, yemeklerimizin yurtdışında tanınmasını, bilinmesini sağlayan öncü bir isim. Geleneksel Konya Yemekleri; Mevlevi mutfağı, Ege, Güneydoğu, Karadeniz bölgeleri üzerine yazdığı kitaplar arasında. ‘Sufi Cousine’ ve Nevin Halıcı’s Turkish Cook Book’ ise İngilizce basılan çalışmaları arasında yer alıyor.

Sorumluluğumuz her geçen gün daha da artıyor

Ottoman Hotel Imperial’ın bünyesinde yer alan Osmanlı Saray Mutfağı’nin temsilcisi, Matbah Restaurant, 13 yıldır birçok yerli ve yabancı üst düzey devlet erkanını ağırlayarak, hem ülkemizin, hem de güzel İstanbul’umuzun tanıtımına katkıda bulundu. Matbah Restaurant, gastronomi turizmine katkıda bulunmaya ve İstanbul’u tanıtmaya devam edecek. “Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülleri” kapsamında ödüle layık görüldüğümüz için çok mutlu ve gururluyuz. Başta tüm ekibimi tebrik ediyorum. Bu başarımızı daha da üst seviyelere getirmek için, sorumluluğumuz bilincindeyiz ve sorumluluğumuz her geçen gün daha da artmaktadır” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha