“Masallar Diyarı Kapadokya” İstanbul’da

“Masallar Diyarı Kapadokya”  İstanbul’da
sayfayı yazdır, turizm ajansı
08 Eylül 2017, 14:25
Dünyanın en eşsiz rotalarından biri olarak kabul edilen Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tanıtımı için Nevşehir Valiliği’nin himayesinde, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle oluşturulan Masallar Diyarı Kapadokya projesi il il dolaşmaya devam ediyor.

Masallar Diyarı Kapadokya projesi ile Nevşehir’in tarihi ve doğal güzellikleri Türkiye’nin dört bir yanında son teknolojiyle tanıtmayı hedefliyor.

VR Gözlükler ile sanal tur deneyimi

Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tarihi, turistik alanlarının tanıtımı için özel tasarlanmış olan TIR’ın içinde LED ve Plazma ekranlar yer alıyor. Bölgenin özel kameralar ile çekilmiş filmleri hem bu ekranlardan hem de Sanal Gerçeklik (VR) gözlükleri ile izlenebiliyor. Sanal gerçeklik teknolojisi ile çekilen filmlerde; doğa harikası Peribacıları, Kapadokya bölgesindeki eski uygarlıkların izleri yer alıyor. Ayrıca Anadolu çömlekçilik sanatının merkezi Avanos ve Avanoslu çömlek ustalarının marifetli ellerinden çömlek yapımının inceliklerini sanki yanlarındaymış gibi görebiliyorlar. Dokuma tezgahlarında yüzyıllardır yaşatılan Anadolu motiflerinin renk canlılığına, TIR’da yer alan teknoloji dünyası ile adeta dokunma imkanını bulabiliyorlar. Böylece ziyaretçiler Nevşehir bölgesinin muhteşem doğası ve tarihi alanlarında sanal bir tura çıkabiliyorlar.

Tanıtım TIR’ı Nevşehir’den hareket ederek sırasıyla Adana, Mersin, Antalya ve Bodrum’da meydanlarda vatandaşlara ulaştı.

Sırada İstanbul var…

Proje kapsamında son teknolojiyle donatılan Mobil Kapadokya TIR’ı İstanbullulara da eşsiz bir Kapadokya gezisine çıkaracak.

VR gözlükler ile Kapadokya turu, seramik atölyesi, bilgi yarışmaları, Kapadokya’da otel konaklamalı tatil, Kapadokya balon turu, İstanbulluları bekleyen etkinlikler ve hediyeler arasında yer alıyor.

İSTANBUL AVRUPA

BEŞİKTAŞ BARBAROS BULVARI

9 EYLÜL 2017 SAAT : 13:00 / 22:00

İSTANBUL ANADOLU

CADDEBOSTAN SAHİLİ

10 EYLÜL 2017 SAAT: 13:00 / 22:00

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha