Marriott'tan şok açıklama

Marriott'tan şok açıklama
01 Aralık 2018, 10:21
Türkiye'de de otelleriyle faaliyet gösteren uluslararası oteller zinciri Marriott'tan şok bir açıklama geldi. Ünlü otel zinciri, daha önce otellerinde kalan 500 milyon kişinin kişisel bilgilerinin çalındığını açıkladı.

Türkiye'de de otelleriyle faaliyet gösteren uluslararası oteller zinciri Marriott'tan şok bir açıklama geldi. Ünlü otel zinciri, yaptığı yazılı açıklamada daha önce otellerinde kalan 500 milyon kişinin kişisel bilgilerinin çalındığını açıkladı. Çalınan bilgilerin neler olduğu da açıklama da yer aldı. Buna göre Marriott'un bilgisayar sistemine siber saldırı oldu. Sistemde kayıtlı yüz milyonlarca kişinin pasaport numarası, doğum tarihi, e-mail adresi ve telefon numarası gibi kişisel bilgileri çalındı.

Kredi kartı bilgileri de çalındı

Euronews'te yer alan habere göre Marriott'a siber saldırı Eylül ayında meydana geldi. Zincirin yaptırdığı incelemede saldırıda otellerde 2014 yılından itibaren konaklayan müşterilerinin kişisel bilgilerinin kopyalanarak çalındığı ortaya çıktı. Marriott Otelleri Grubu Başkanı Arne Sorenson, bazı kişilerin kredi kartları bilgilerinin de çalındığını açıkladı. Müşterilerin bu konudaki sorularına cevap vermek için özel bir websitesi kurulduğu duyuruldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha