Marriott en büyük rakiplerinden ILG'yi satın aldı

Marriott en büyük rakiplerinden ILG'yi satın aldı
01 Mayıs 2018, 22:34
2 yıl önce Starwood Grubu'nu satın alan Marriott, bu kez de en büyük rakiplerinden biri olan ILG'yı 4.7 milyar karşılığında satın aldı.

Marriott Otel Grubu, yaklaşık 4.7 milyar değerinde hisse senedi ve nakit karşılığında rakibi ILG'yi satın aldı. Mariott Vacation Worldwide, iki şirketin birleşmesi ile birlikte (kendininkiler dahil) 650 bin devremülk sahibi üyeye, 108 konaklama tesisine, 2.9 milyar dolar ciroya ve 737 milyon dolar vergi, faiz ve amortisman öncesi kara ulaşacak.


Mariott Vacation Worldwide tarafından satın alınan ILG, halihazırda Marriott bünyesinde bulunan Westin, Hyatt ve Sheraton gibi otel markalarıyla da (özellikle Amerika'da) üyelerine özel tatil programları yürütüyor.

Mariott Vacation Worldwide'ı bünyesinde barındıran Marriott Interational, dünyanın önde gelen zincir otel markalarından Starwood'u 2015 yılında 12.1 milyar dolara satın alarak dünyanın en büyük konaklama zinciri haline gelmişti.

Birleşmeyle ilgili açıklama yapan Marriott CEO'su Steve Weisz "Üst düzey markalarla sektörde benzersiz bir portföye" sahibi olduklarını belirtirken ILG CEO'su Craig Nash ise birbirini tamamlayan iki üst düzey şirketi bir araya getirerek sektörün liderini yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.

Etiketler:Marriott ILG
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha