Marmaris'te lüks otel inşaatında ölüm!

Marmaris'te lüks otel inşaatında ölüm!
19 Nisan 2024, 19:10
Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir bankaya ait otel inşaatında üzücü bir kaza meydana geldi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir bankaya ait otel inşaatında kullanılan çelik kalıbın işçilerin üzerine işçilerden İsmail Tepebaşı (34) ve Y.G. (33) çelik kalıbın altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık İsmail Tepebaşı'nın hayatını kaybettiğini tespit ederken, yaralı işçi Y.G. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay sonrası Marmaris Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde şantiye şefi ile yüklenici firma sorumlusu gözaltına alındı.

Şantiyedeki işçiler yaşanan kazayı alkışlarla protesto etti. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Ünlü, gerekli incelemelerin ardından yetkililerin açıklama yapacağını aktardı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Marmaris İçmeler Mahallesi, 2575 parseldeki 18 bin 466 metrekarelik arazisine inşa edilecek, 199 oda ve 658 yatak kapasiteli otelin inşaat çalışmalarına ÇED sürecinin tamamlanmasının ardından yeni başlanmıştı.

İnşaat çalışmalarının bu yıl 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat sezonu içerisinde yapılarak projenin 24 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 5 yıldızlı otel olarak planlanan tesisin eğitim ve dinlenme amaçlı bloklardan oluşacağı öğrenildi. Yapılması planlanan tesis alanı daha önceden Maliye kampı olarak faaliyet gösteriyordu. Arazideki kamp 2023 yılında tamamen tahliye edilerek yıkılmış ve arazi boşaltılmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha