Marmaris'e Kasım ortasına kadar kaç İngiliz gelecek?

Marmaris'e Kasım ortasına kadar kaç İngiliz gelecek?
25 Eylül 2021, 10:36
Muğla'nın Marmaris ilçesinde kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte turizmcilerin merakla beklediği İngiliz turistler gelmeye başladı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte turizmcilerin merakla beklediği İngiliz turistler gelmeye başladı. Otellere yerleşen İngilizler, plaj ile otel havuz başlarında sıcak havanın keyfini çıkardı. Yaklaşık 95 bin nüfusa sahip ilçede kasıma kadar 100 bin İngiliz tatil yapacak.

Bülbüloğlu: Kasım ortasına kadar 100 bin İngiliz turist bekliyoruz

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, Türkiye'nin kırmızı listeden çıkartılması nedeniyle çok mutlu olduklarını söyledi. Bu yıl için ekonomik fazla getirisi olmasa da önümüzdeki yıl ciddi hareketlilik olacağını belirten Bülbüloğlu," Salgın nedeniyle 2 yılın acısı önümüzdeki yıl çıkacaktır. Kasım ortasına kadar İngiliz turistlerin rezervasyonları var. Kasım ayı ortasına kadar 100 bin İngiliz turist, Marmaris'e gelip tatil yapacak. Şu an önümüzdeki yılın ön rezervasyonlarında ciddi artışlar var. Turizmciler olarak bu durumdan çok mutluyuz" dedi.

Marmaris'te 4 yıldızlı bir otelde tatil yapan 65 yaşındaki İngiltere vatandaşı Deborah Elizabeth Brown, "İstanbul Havalimanı aktarmalı olarak Dalaman Havalimanı'na geldim. Buradan da çok sevdiğim, tatil yapacağım Marmaris'te geçtim. 3-4 aydır gelmiyordum. Türk insanı çok iyi ve sıcakkanlı. Kısıtlamaların kalkmasının ardından, tatil iyi geldi" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İsmail Darak
29 Eylül 2021, Çarşamba 03:38
Malesef şu saatten sonra gelecek olan turist sayısı bile belli değil artık 2022 turizm sezonunu hükumet Yetkilileri şimdiden planlasın ve ilk defa doğru dürüst politikalar üretse iyi olur aksi takdir de bırakın turistin gelmesini çalıştıracak personel bulamayacaksınız, şu 2 senedir Sektör değiştirenler sayısı binleri geçti İstanbul da bile aşçı bulamıyor mekanlar
Cemil zengin
25 Eylül 2021, Cumartesi 06:25
Cevabını ben vereyim size Gelecek olan turist sayısı bir avuç kadar Bu iş kepçe bal kaşığı misali Çoğu otel zaten kapattı
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha