Mandarin Oriental'dan 'Kaya Sabancı' açıklaması!

Mandarin Oriental'dan 'Kaya Sabancı' açıklaması!
21 Haziran 2024, 12:06
Mandarin Oriental Bodrum Hukuk Müşaviri Avukat Başak Orkun, iş insanı Kaya Sabancı'nın Mandarin Oriental’ın sahibi ve işletmecisi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darp edildiğine yönelik haberlerle ilgili ilgili açıklama yaptı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, aralarında site içi sorunlar nedeniyle anlaşmazlık bulunan iş insanı Kaya Sabancı (71)'nın Mandarin Oriental’ın sahibi ve işletmecisi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darp edildiğine yönelik haberler yayınlanmıştı. Mandarin Oriental, Bodrum Hukuk Müşaviri Avukat Başak Orkun konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Orkun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hakkasan etkinliğinde Vedat Aşçı Kaya Sabancı'nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradı"

" Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnat edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.

"Sağlık ekiplerinin tesise girişi engellenmedi"

Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır.

"Yasal işlem başlatılacak"

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz."

Yorumlar
Emre
23 Haziran 2024, Pazar 09:05
Oteli kapatın gitsin
Yalçın Göktaş
23 Haziran 2024, Pazar 01:22
Mekan mal mülk sahibi olabilirsiniz imtiyazli kiside olabilirsin bu statudeki birinin butur eylemlere girmesi his hos degil once insan olmalisiniz.
Yıldıray Şimşek
23 Haziran 2024, Pazar 12:05
O yaşta bir insana her ne yapmış ne demiş olursa olsun bu kadar insanın saldırıp dövmesi akla ve vicdana uygun değil.Otel sahibi başta olmak üzere darp edenlerin tümünün tutuklanması lazım.
Turgay ütün
23 Haziran 2024, Pazar 08:48
Tek kelimeyle skandal 71 yasindaki adamı darp etmek nedir? Eskiden yaslilara saygi sevgi vardi.simdi vedat denen sahis korumalari adamı ustune saliyor böyle vedat gibi insanlar yolda tek basina yuruyemezler korkudan yaziklar olsun
İbrahim ergin
23 Haziran 2024, Pazar 12:33
Hemen adlı makam sevk edildi bu ne ya ,haklı haksız bilinmez ama 72 yaşında bir adam bi grup tarafından darp ediliyor bunu açıklaması adlı makam mı ne yaşandı onu anlat. Sıradan vatandaş olsa ölecekmi yanı, hukuk mu lazım bize yoksa biraz etik mi .güçlü olan hukuku evirip ceviriyor zaten
Muğla lı
22 Haziran 2024, Cumartesi 07:26
İnsanlığın bittiğini gösteriyor
Asaf
22 Haziran 2024, Cumartesi 04:04
Keşke dövmeden dışarı atsaydiniz,belliki eşkıyalık mevcut
Yeşim demir
22 Haziran 2024, Cumartesi 02:08
Egolarin çarpıştığı böyle bir sitede oturmak cok zengin olmanın olumsuz tarafını göstermiş oldum iki tarafta haklı değil ama site sahibi daha hatalı saldırmak nedir çok yanlis
Muhammet Çiçek
22 Haziran 2024, Cumartesi 01:26
71 yaşında birine saldırmak mi
Hasan
22 Haziran 2024, Cumartesi 09:49
Onlarca kişinin 71 yaşındaki insana saldırmasınıın neyini izah edebilirsiniz. Bedat bey mekanın sahibi olarak olayları engellemek yerine olayın sebebi olmuştur.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha