Manavgatlılardan Bakan Ersoy'a tepki

Manavgatlılardan Bakan Ersoy'a tepki
28 Mayıs 2020, 13:43
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un Manavgat’ta arazi tahsisinin iptal edilmesiyle ilgili hamlesine AK Partili eski belediye başkanından tepki geldi.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Kum mevkiinde sahile sıfır mera, vasıflı orman arazisi ve hazineye ait alandan oluşan toplam 3 bin dönümlük araziye yapılması planlanan Yat Çekek İmalatı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesi iptal edilerek bölge Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un talimatıyla golf sahalı 4 otel yapımına açıldı.

Kararın ardından Manavgatlılar sosyal medya üzerinden #manavgatısahilsizbırakmayın, #manavgatsahilinedokunma hashtagiyle tepkisini dile getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na seslenerek, ekonominin canlanması için yeni imar planlarının hayata geçirilmemesi gerektiğini, ilçede yeteri sayıda otel olduğunu belirten Manavgatlılar, kentin sahil bağlantısının koparılmaması gerektiği konusunda da çağrılarda bulundu.

İlçe halkının 15 yıllık mücadelesi sonucu yat limanı ve Yat Çekek İmalatı OSB yapımını ayrılan arazinin imar planlarını iptal ettiren Bakan Ersoy’un bölgeye 4 otel yaptırma kararına tepki gösteren AK Partili eski Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, sosyal medya üzerinden “ Turizm Bakanı yanlış yapmıştır” diye tepki gösterdi.

Maksat golf sahası yapmak mı yoksa otel yeri elde etmek mi?

Manavgat Çevre Koruma Turizm Altyapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (MATAB) eski başkanı da olan Recep Barut, kendi partisinin kurmaylarının verdiği sözleri hatırlatarak, Turizm Bakanı Ersoy’un bu kararından vazgeçirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Barut, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Kum mevkiinde yapılması planlanan golf otel alanları bazılarının ilgisini çok çekmiş olacak ki, kör ırmakta yapılması planlanan yat limanı ve daha kuzeyde yapılması planlanan çekek yerini iptal edebiliyor. Dört adet golf alanından bahsediliyor. Dört adet golf otel, dört kişi için mutlaka önemlidir; ama Manavgat ekonomisine katkısı, yat limanı ve çekek yerinin katkısının yanında bir hiçtir bana göre. Önemli olan halkın genel menfaatine olan projelerdir. Maksat golf sahası yapmak mı yoksa golf bahanesi ile otel yeri elde etmek mi? Ayrıca golf alanları ile oteller aynı arazinin içinde olmak zorunda da değildir.” (haberimizvar.net)

Yorumlar
Gökhan
28 Mayıs 2020, Perşembe 01:52
Devlet imkanlarını sahsına kullanan bir turizm bakanı milletine ne faydası olur, o mevkiye yazık cok
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha