Mahkeme şahitliklerini kabul etmedi

Mahkeme şahitliklerini kabul etmedi
sayfayı yazdır, turizm ajansı
14 Haziran 2017, 16:17
TÜRSAB, tarafından online rezervasyon sitesi booking.com'a açılan davada bugün yeni bir duruşma daha görüldü. Mahkeme, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve Genel Sekreter Çetin Gürcün'ün tanık olma talebini red etti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından haksız rekabete neden olduğu için dünyaca ünlü rezervasyon sitesi booking.com'a açılan davada bugün yeni bir duruşma daha geride kaldı.

Dünya Gazetesi’nden Emre Eser’in haberine göre İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada tarafları dinleyen mahkeme heyeti, booking.com'a konan ihtiyati tedbir kararını kaldırmadı. Davalı taraf booking.com'un avukatları vakit kaybetmeden devam eden tedbir kararının kaldırılması için itirazda bulunacaklarını açıkladı.

Patronlar dinlenecek

Duruşmada, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve Genel Sekreter Çetin Gürcün'ün tanık olma talepleri red edilirken, Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ile booking.com tarafından gösterilen bir tanığın dinlenilmesine karar verildi.

Mahkeme tarafından görülen bir önceki duruşmaya 9 tur şirketi, 9 otel ve turizm şirketi, 3 gerçek kişi ile TÜROB ve Bodrum Turistik Otel İşletmecileri Derneği katılmış ve süreçten gördükleri zararları mahkeme huzurunda dile getirmişlerdi.

Yine ertelendi

Tanıklar mahkeme tarafından 23 Ekim'e ertelenen bir sonraki duruşmada kendi sektörleri ve şirketleri adına süreçten nasıl etkilendiklerini anlatacaklar.

Etiketler:booking.com
Yorumlar