Macar Turizm Bakanı’ndan ‘Türkiye’ye gidin' çağrısı…

Macar Turizm Bakanı’ndan ‘Türkiye’ye gidin' çağrısı…
09 Şubat 2018, 13:49
Kayseri Sanayi Odası heyeti Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir takım görüşmelerde bulundu. Ziyaret kapsamında Macaristan Dış Ticaret Bakanlığı Turizm Diplomasisi Başkanı Dr. Boros Emese; “Macar turistlere, güvenli Türkiye’ye gitmelerini öneriyoruz” açıklamasında bulundu.

Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, Kayseri Sanayi Odası’nın (KAYSO) temsilcileriyle Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bir takım görüşmelerde bulunup; cazip yatırım fırsatlarını yerinde incelediler.

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu ve beraberindeki heyet Budapeşte’de ilk olarak; Macaristan Dış Ticaret Bakanlığı Turizm Diplomasisi Başkanı Dr. Boros Emese, Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rév András, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakan Yardımcısı Levente Magyar’ı ve T.C. Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay’ı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Macaristan’daki cazip yatırım fırsatları, karşılıklı ticaretin geliştirilmesi konularında fikir alışverişi yapıldı. Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakan Yardımcısı Levente Magyar ayrıca sanayi ve ticaretin merkezi Kayseri’ye davet edildi.

“Macar turistlere, Türkiye’ye gitmelerini öneriyoruz”

Macaristan Dış Ticaret Bakanlığı Turizm Diplomasisi Başkanı Dr. Boros Emese; “Cesur Macar turistlerine, güvenli Türkiye’ye gitmelerini öneriyoruz. Macaristan, Budapeşte’den; Türkiye de İstanbul ve Antalya’dan ibaret değildir. Çok cazip ve güzel farklı bölgelerimiz de var” dedi.

“Türkiye’de Kayseri’nin ismini duyduğum kadar hiçbir şehrin adını bu kadar yoğun duymamıştım”

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Kayserimiz ile güçlü dostluk ve tarihi bağlara sahip olduğumuz Macaristan ve gönlümüzde müstesna yeri olan kardeş şehrimiz Miskolc arasında kültürel, ticari, ekonomik ilişki ve işbirliğimiz güzel meyveler vermeye başladı. Emin adımlarla Kayserimizin yöneticileri, Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss ve Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz’ın katkı ve destekleriyle, bugün de her alandaki ilişkilerimiz başarılı bir şekilde ilerliyor.”

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakan Yardımcısı Levente Magyar ise, “Kayseri heyetini Macaristan’da görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Türkiye’de Kayseri’nin ismini duyduğum kadar hiçbir şehrin adını bu kadar yoğun duymamıştım. Kayseri’de gayretli sanayicilerin ve çalışkan işadamlarının olduğunu biliyorum. Türkiye’den yeni yatırımların gelmesini memnuniyetle takip ediyoruz, mutluluk verici” dedi.

Osman Şahbaz: Macaristan’ın önemini, gücünü ve potansiyelini yakından biliyoruz

Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ise, “Macaristan ziyaretlerimizi Kayseri Sanayi Odası’nın öncülüğünde planlayarak, Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss’in destekleriyle, faydalı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl yabancı yatırım rekoru kıran Macaristan ile yakın işbirliğimiz, bölgesel ve uluslararası barış açısından büyük öneme sahiptir. Macaristan’ın önemini, gücünü ve potansiyelini yakından biliyoruz” dedi.

Ziyaret kapsamında düzenlenen programa; KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı Osman Şahbaz, Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Ömer Gülsoy, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, KAYSO Başkan Yardımcıları Mehmet İlgü, Abdullah Oğuzbaş, Ali Oğuzönder, Orhan Saki, İbrahim Ezinç, Erciyes A. Ş. Başkan Yardımcısı Yücel İkiler ve KAYSO Genel Sekreteri Nihat Molu katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha