Lüks otellere talep iyi ama...

Lüks otellere talep iyi ama...
24 Haziran 2022, 10:48
Bodrumlu otelciler yaz sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz yeni turizm sezonunda özellikle yurt dışından turist artışı gözlendiğini söyledi.

İngiliz turist sayısı yüzde 19, İrlandalı turist sayısı yüzde 105 arttı

Yeni Asır'dan Tolga Tekin'e değerlendirmelerde bulunan Dengiz 2019 yılı Mayıs ayına göre bu yıl İngiltere'den toplamda 50 bine yakın turistin gelmesiyle yüzde 19,30 oranında artış yaşandığını İrlanda'dan gelen turist sayısının da yüzde 105 arttığını ifade etti.

Girgin: Lüks oteller talep görüyor ama orta segmentteki otellerde durum farklı

Ukrayna'daki savaş nedeniyle otel rezervasyonlarında düşüş yaşandığını belirten Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin ise buna rağmen 2021 yılına göre doluluk oranlarının yüzde 30 yükseldiğini kaydetti. Bodrum'un uluslararası bir destinasyon olarak ilgi görmeye devam ettiğini dile getiren Girgin, özellikle İngiltere ve merkez Avrupa'dan gelen talebin sezon beklentilerini yükselttiğini vurguladı. Girgin şunları söyledi: "Sezon yüksek bir taleple başladı. Charter uçuşların azalması başta Antalya olmak üzere Bodrum'u da etkiledi. Bu durum oteller arasındaki rekabeti de artırdı. Lüks oteller ise yine talep görmeye devam ediyor. Orta segmentteki oteller ve tesisler ise olumsuz etkilendi." İç piyasadaki hareketliliğin artacağını belirten Girgin, "Tatil planlayanlara erken rezervasyon konusunda acele etmelerini öneriyoruz. Çünkü bu rakamla artacak" dedi.

Yorumlar
Gerçek acidir
25 Haziran 2022, Cumartesi 08:20
Hepimixi bağlayan ve uymamiz gereken anayasamızda insanlar arasında din dil ırk renk cinsiyet ayrımı yapılamaz fiyat madde olmasina rağmen tatil yöresinden 5 yıldız oteller yalnız bay yada 2 erkek kabul edilmiyor ancak yalnız kadin yada 2 kadin kabul ediliyor.bu ayrım hakkında şikayet etmemelidirler rağmen turizm bakanlığı delil getirin demekte .bu ayrım kaldırılmalı sorumlular ceza almalidir
Enis Onay
25 Haziran 2022, Cumartesi 06:19
Turist kalitesinde düşüş var,ondan da bahsetsene ,ayrıca oteller çalıştıracak personel bulamıyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha