Liverpool Chelsea süper kupa finali İstanbul otellerini dolduracak

Liverpool Chelsea süper kupa finali İstanbul otellerini dolduracak
12 Haziran 2019, 10:41
Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea 14 Ağustos'ta İstanbul'da UEFA Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea 14 Ağustos'taki Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'ta UEFA Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecek. Dünya gazetesinden Selenay Yağcı’nın haberine göre; final maçının oynanacağı gün hafta sonu olmamasına rağmen, stada yakın otel fiyatlarının döviz bazında yüzde 40 artması bekleniyor. Süper Kupa'yı izlemek için ağırlıklı İngiliz olmak üzere 50 binden fazla futbolseverin İstanbul'a gelmesi beklenirken, TÜROB, uçak seferlerinin yetersiz kalmaması için başta THY olmak üzere tüm havayollarını uyardı.

100 milyon euroluk katkı

Turizmciler, maçın kent ekonomisine 100 milyon eurodan fazla katkı yapacağını ve otellerde doluluk oranının yüzde 100'e çıkacağını belirtiyor. Birçok ülke tarafından canlı yayınlanacak olan maçın İstanbul turizmi için çok önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Türkiye ve İstanbul için çok önemli tanım fırsatı olacak bu final karşılaşması için turizmcilerin çok çaba harcadığını altını çizerek, uçuşların yetersiz kalmaması için havayollarının desteğini de istediklerini kaydetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha