Limak Skopje Luxury Hotel açılıyor

Limak Skopje Luxury Hotel açılıyor
15 Ekim 2020, 08:28
Limak Holding’in Turizm Grubu CEO’su Kaan Kavaloğlu yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Limak Skopje Luxury Hotel, “Üsküp’ün Tacı” sloganıyla grubun 9'uncu oteli olarak aralık ayında kapılarını açıyor. Pandemiye rağmen yatırımları hız kesmeyen Limak Holding’in Turizm Grubu CEO’su Kaan Kavaloğlu, Şamdan'a açıklamalarda bulundu.

Büyük bir turizm grubunun yönetimindesiniz. Geçirdiğimiz yaz sezonunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Eylül ayına kadar gelen turist sayısı iki buçuk milyonu geçti. Geçen sene sadece eylül ayında bu kadar turist gelmişti. Turizm sektörü, bardağa dolu tarafından bakmaya devam ediyor.

Antalya bu sene sezonu yüzde 75 eksiyle kapatacak ve toplamda yaklaşık 4 milyon turist ağırlayacağız. Bu durum 2021 açısından bizim için bir ön hazırlık oluyor. Özellikle gelip çok mutlu şekilde ülkelerine dönen turistler çok önemli bir pazarlama faaliyeti oluyor.

Üsküp'teki otel projenizden bahseder misiniz?

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, 325 bin metrekare inşaat alanı bulunan, 250 Milyon Euro yatırım değerine sahip alışveriş merkezi, otel, ofis alanları ve konutlardan oluşan Diamond of Skopje projesinin otel kısmını oluşturan Limak Skopje Luxury Hotel, "Üsküp'ün Tacı" sloganıyla, 9. otelimiz olarak 2020 yılının Aralık ayında kapılarını misafirlerine açacak.

121 standart ve 21 suite oda seçeneğiyle toplamda 142 elegant odası olan otel, ana restoranı, lobi ve roof barı, konferans, balo ve toplantı salonlarının yanı sıra fitness ve spa hizmetleriyle de Limak misafirperverliğini Üsküp'e taşıyacak.

Şehrin merkezine sadece 200 metre mesafede yer alan proje, tarihi Üsküp şehrine yeni bir soluk getirecek ve şehrin yeni sembollerinden birisi olacak. Şehrin tarihi ile modern yüzünü yeniden yorumlayarak ve yeni bir çekim merkezi yaratarak, tarihi Üsküp Müzesi'nin çevresi ve cephesi de restore edilecek.

Türkiye'de turizmin gelişmesi için ne gibi adımlar atılmalı?

Belirli pazarlara bağlı kalmadan sistemimizi devam ettirmeliyiz. 2020 yılında Rusya ve Ukrayna pazarları çok ön plana çıktı. Bu pazarları İngiltere ve Almanya minimum seviyede de olsa destekledi ama normalde bu pazarlardan rezervasyonlar daha güçlü olmalıydı.

2021 yılı ile ilgili olumlu sinyaller var, şu andan itibaren rezervasyon almaya başladık. 2021'de gelecek turist sayısı kesinlikle 2018 ve 2019'daki gibi olmayacak. Beklentimiz 2016-2017 seviyelerinde olacağıdır. 2016 yılına geri döndük. Turizm sektörü olarak 2023 hedeflerimizi de yenileyeceğiz gibi görünüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha