Kuşadası Kongre Merkezi için önemli adım…

Kuşadası Kongre Merkezi için önemli adım…
04 Ekim 2021, 11:43
TÜRSAB, atıl kalan Kuşadası Kongre Merkezi’ni sektöre kazandırmak için harekete geçti. Merkezin faaliyete geçirilmesi için teknik çalışmalara başlanacak.

TÜRSAB, Başaran Ulusoy döneminin hatalı yatırımlarından biri olan Kuşadası Kongre Merkezi’ni (KOMER) faal hale getirip sektöre kazandırmak için girişimlere başladı. TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu’nun öncülüğü ile KOMER’in ortakları geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptı. Toplantıda, ortaya konulan çözüm önerileri hakkında teknik çalışmaların yapılması kararı verildi.

Konuyla ilgili TÜRSAB’dan yapılan yazılı basın açıklaması şöyle:

Değerli Basın Mensupları,

TÜRSAB iştirakleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü, Aydın Özel İdaresi ve çok sayıda seyahat acentasının ortak olduğu; bir süredir atıl durumda olan KOMER Kuşadası Kongre Merkezi’nin (Efes Kongre Merkezi) ortakların katılımıyla yeniden yapılanması üzerine TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu’nun girişimleriyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanı M. Eda Yurtcan, TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı Av. İlker Ünsever ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda, KOMER’in yeniden yapılanması konusunda çözüm önerileri paylaşıldı ve hukuki süreçler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda, belirlenen çözüm önerileri hakkında teknik çalışmaların ivedilikle yapılması konusunda oybirliği sağlandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha