Kurban Bayramı tatilinde Balkanların tüm güzelliklerini Jolly ile keşfedin!

Kurban Bayramı tatilinde Balkanların tüm güzelliklerini Jolly ile keşfedin!
01 Haziran 2021, 10:39
Jolly, Kurban Bayramı tatilinde Balkanları keşfetmek ve tatilini farklı coğrafyalarda geçirmek isteyenlere Baştan Başa Balkanlar Turu’nu öneriyor.

Jolly, Kurban Bayramı tatilinde Balkanları keşfetmek ve tatilini farklı coğrafyalarda geçirmek isteyenlere Baştan Başa Balkanlar Turu’nu öneriyor. 8 günde 5 ülke 13 şehri vizesiz olarak keşfetmek isteyenler bu tur tam size göre!

8 günde 5 ülke 13 şehir vizesiz olarak planlanan tur, 7 gece 8 gün sürecek. İstanbul ve İzmir’den direkt uçuş ile ulaşımın sağlandığı Baştan Başa Balkanlar Turu yarım pansiyon konaklama, rehberlik hizmeti ve çevre gezileri dahil 399 euro’dan başlayan fiyatlarla sizleri bekliyor.

Nice güzelliğin keşfedileceği bu turda seyahat tutkunlarının ilk rotası Üsküp olacak. Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yüzyıldan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, St. Spas Kilisesi ve dahası görülecek yerler arasında.

Gezginlerin bir sonraki rotası Makedonların Tetova olarak adlandırdığı bizim tarihimizde ise Kalkandelen olarak bilinen şehir olacak. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medreseler görülecek yerler arasında. Gezi sırasında Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarının yaşandığı Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi ziyaret edilecek.

Ohrid… Öncelikle muhteşem manzaralarından ardından bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi ziyaret edilecek. Ohrid Camii, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi ve Samoil Kalesi görülecek yerler arasında.

Tiran… Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’da Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri keşif rotaları arasında yer alıyor.

Budva… St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir molanın ardından muhteşem sahilleri ve çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden olan Budva siz tatil severleri kendine hayran bırakacak. Ardından Karadağ’da son durak önemli tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi olan Kotor… Burada Stari Grad’da yürüyerek bu şirin belde ile tanışacaksınız.

Mostar’da ise sizleri Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Camii, Poçitel ve 16. yüzyılda Osmanlı tarafından yapılan binalar gibi önemli tarihi yapılar karşılayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha