Kültürü açıkladı, turizmde sessizliğini korudu...

Kültürü açıkladı, turizmde sessizliğini korudu...
09 Haziran 2018, 07:03
Kültür işleriyle ilgili çok kuvvetli bir Kültür Bakanlığı'nın kurulacağını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizme dair sessizliğini korudu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kapatılması söylentileriyle ilgili olarak bugüne kadar tek kelime etmeyen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu sabah gençlerle Türk İslam Eserleri Müzesi'nde yaptığı sahur sohbetinde konuştu. Bakanlığın kapatılacağını doğrulayan ifadelerde bulunan Kurtulmuş: “Bakanlıkların sayısında yapılacak düzenlemeler idari tasarruflardır; ama sonuçta Türkiye’nin kültür işleriyle ilgili çok kuvvetli bir Kültür Bakanlığı olacak ve daha da kuvvetlenecektir” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin sahip olduğu tarihi birikime ve barındırdığı 24 büyük medeniyetin bu topraklar üzerinde bıraktığı izlere işaret eden Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ipuçlarını ilerleyen günlerde vereceği çalışmaların neticesinde kültür işlerinin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin önemli meselesi olmaya devam edeceğini söyledi. Kurtulmuş, turizme ilişkin ise herhangi bir bilgi vermedi....

Yorumlar
Zafer Cengiz
14 Haziran 2018, Perşembe 10:17
Bakanlığın Turizm kanadının yıllardır erimesine göz yummuş olan "turizm paydaşları" bu süreci 2007-2023 STRATEJİSİNİ (ELDE KALAN SON UZMANLARLA) YapaBilen KTB'nin "kendi yaptığı Stratejiyi bile uygulamaktan aciz kaldığını" görmek ötesinde de UÇAK Kriziyle birlikte göreve gelen #BakanÜNAL'ın "niyet ve gayret etmesine rağmen" ÖZEL Kesimin de duyarsızlığı paralelinde- Bu niyetini nasıl başaramadığının detay Tespit Makale*PAKETİMİZE Göz atarak- Bugünlere nasıl gelindiğini de GÖRMEYE BaşlayaBilirler mi Acaba..?? #TurizmdeÇÖZÜM #TAG*Medya Bkz: http://bit.ly/2mRtEez
Bahri Simsek
09 Haziran 2018, Cumartesi 01:50
Eyyyyy.Turizm camiası.Sayin.Otel sahipleri , Acenta sahipleri bune duyarsızlık.Yilarca emek verdiğimiz ve uzmanlık alanımız olan TURİZM hakkında bilgisi olmayan kişiler her türlü olumsuz kararları veriyor.Biz sanki ülkemizin kültürel zenginliklerinin farkında değilmiş havası yaratılmakta.Bizim turizm yapmamızı engelleyen etkenlerin yöneticiler oldugunu anlatma cesaretini kendimizden bulamıyorsak hala.Otellerimize ve Acentalarimiza kilit vurdugumuzda ahlar vağlar ise yaramiyacak.Sapkamizi önümüze koyma zamanı gelmedi mi sizce.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha