Kültür ve Turizm Bakanlığı: Sosyal medyada iyiyiz

24 Mart 2018, 16:20
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin sosyal medya, turizm tanıtımında yüksek takipçi sayısı ile dünyadaki en güçlü ülkeler arasında olduğunu açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turkey Home tanıtım kampanyası çerçevesinde sosyal medyada yaptıkları çalışmalar hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı. Türkiye'nin kesintisiz, sürekli ve tutarlı sosyal medya çalışmalarının karşılığını aldığının iddia edildiği açıklamada, Facebook’ta 5 milyon takipçinin aşıldığı açıklandı.

Facebook’taki 5 milyon 90 bini aşkın takipçisiyle Türkiye'nin, turizm tanıtım platformları arasında dünyada en çok takipçiye sahip ilk beş ülke arasına girdiği belirtilerek diğer sosyal medya kanallarındaki mevcut durama ilişkin şu bilgiler verildi:

Kültür ve Turizm Bakanlığının yürütülen Turkey Home kampanyasındaki Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Google+, LinkedIn ve Pinterest hesaplarının toplam 6 milyon 730 bin takipçisi bulunuyor.

149 milyondan fazla kişiye ulaştık

Facebook'ta yaptıkları hedeflemeli reklam kampanyaları ile 1 Ocak’tan günümüze kadar 149 milyondan fazla kişiye erişildiğini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, yayınladıkları tanıtım videoları ile görsellerin 554 milyondan fazla izlendiğini ileri sürdü.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha