Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koronavirüsten nasıl korunuyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koronavirüsten nasıl korunuyor?
03 Nisan 2020, 12:35
Bakanlıktaki mesaisine devam etmek zorunda kalan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çalışanlarla mesafeyi artırdığını ve görüşmelerini dijital platformlarda yapmaya başladığını söyledi.

Koronavirüs salgınına rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki mesaisine devam eden Bakan Mehmet Nuri Ersoy, CNN Türk’te katıldığı programda, salgından nasıl korunduğunu da anlattı. Görüşmelerinin çok büyük bir kısmını görüntülü konuşma uygulamaları ile gerçekleştirdiğini açıklayan Ersoy, Ankara dışına çıkışlarını azalttığını belirterek, “İstanbul’daki trafiği azalttık. Artık eskisi kadar sık gitmiyorum” dedi.

"Düzenli test yapıyoruz"

Bakanlıkta ofis çalışanlarının bir kısmının dijital platformları kullanarak evden çalışmaya başladığını anlatan Ersoy, sınırlı sayıda personelle iletişimde olduğunu kaydederek, “Biz düzenli olarak testlerimizi yaptırıyoruz. Ayrıca düzenli olarak takip ediliyoruz. Şu zamanda bizim ve Devletin çalışması lazım. Çekilemeyiz… Herkes bizden iş bekliyor. Bizler de maksimum seviyede dikkat ediyoruz. İnşallah bu kötü günleri, daha fazla gayret göstererek atlatacağız.”

“Artık kaçamak yapamıyoruz”

Gelen soru üzerine video konferans yöntemiyle yapılan kabine toplantılarına da değinen Ersoy, “Video konferans çok etkili oldu. Artık hiç kaçamak yapamıyorsunuz. Herkes ekranda pürdikkat dinliyor. Konsantrasyon çok arttı. Çok olumlu buldum. Etkili oldu” şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha