Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına sürpriz atama

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına sürpriz atama
24 Ekim 2019, 07:12
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararı bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı'na Beyoğlu eski Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan atandı.

Ahmet Misbah Demircan kimdir?

Ahmet Misbah Demircan, 1967 yılında İstanbul'un Kasımpaşa semtinde doğdu. Piyalepaşa İlköğretim Okulu'nda okudu. Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde öğrenim gördü. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Tunus ve İngiltere'de dil eğitimi aldı. Profesyonel iş hayatına turizm alanında rehber olarak başladı. Turizmin çeşitli alanlarında tecrübe kazandıktan sonra özel bir turizm firmasında genel müdür oldu. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde (TÜRSAB) çeşitli görevler üstlendi.

3 dönem belediye başkanlığı yaptı

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na AK Parti tarafından aday gösterildi ve seçimleri kazandı. 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimleri de kazanarak yeniden Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi.

Arapça ve İngilizce bilen Ahmet Misbah Demircan, evli ve 3 çocuk babası.

Yorumlar
ADALETLİ
25 Ekim 2019, Cuma 10:59
YE KÜR KÜM YE DÜNYASI.KENDİ GİBİ BİRİNİ ATAMIŞ.ADALET DENEN BİRŞEY KALMAMIŞ BU ÜLKEDE.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha